Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kovács akarok lenni, akkor...

Ha kovács akarok lenni, akkor hová kell mennem tanulni?

Figyelt kérdés
Imádok az ilyenekkel foglalkozni. Leginkább jelmez és díszlettervező "kovács" lennék. Középkori pajzsokat, kardokat, páncélt terveznék. Rengeteg tervem van papíron-

2015. dec. 29. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor jelmeztervező akarsz lenni vagy kovács?
2015. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Keresel egy mestert (idehaza is van sok profi) és elmész mellé inasnak. Erre nincs suli,mármint a kovácsra.


A jelmeztervező meg idehaza inkább a kellékesre bízza a kisebb tárgyakat.

2015. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De éppen ezaz, hogy ezek nem "kis" kellékek. Mert rendes, használható kardokat, vértezeteket készítenék. Egy ilyet is meg tudnék csinálni:


[link]


Agyagból már el is készítettem. És rengetek markolat tervem is van, alkarvédő, mellvért...stb. Azért gondoltam, hogy jelmez tervező, mert hova máshova kellenének a 21. sz-ban ilyen kardok, páncélok?

Tudom, hogy értenék hozzá és imádnám csinálni, de nem tudom, hogy hol érvényesülhetnék ilyen tehetséggel, s hogy hol tudnám tökéletesíteni.

Az inas dologra már gondoltam, nem rossz ötlet, csak rengeteg idő telik el egy mester mellett, ami alatt nekem dolgozni is kellene és valahogy kamatoztatni ezt a dolgot.

2015. dec. 29. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Az agyag azert kicsit mas mint a femmegmunkalas. De fazekasnak is mehetsz, azt is mester mellett celszeru.


Nehogy azt hidd, hogy tobb ideig tart, mint egyetem utan beletanulni a diszlettervezesbe.

2015. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tudom, hogy másmilyen az agyagmegmunkálás, ezt csupán arra értettem, hogy a kézügyességem megvan hozzá.

A fazekas meg annyira nekem nem tetsző kifejezés xd az fazekat csinál? :DD Az nekem kevésbé tetszik

2015. dec. 29. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a fazekas mindenfele keramiat csinal, agyagbol. De mivel agyagkardokbol nem lehet megelni, tobbnyire hasznalati eszkozoket keszit, peldaul fazekat.
2015. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem értem, hogy te mit szeretnél, de az nem kovács. Akik manapság fegyvereket-páncélokat kovácsolnak, azok többnyire történelmi darabok alapján dolgoznak és az eszközeiket többnyire hagyományőrzők/hema-t gyakorlók/gyűjtők vásárolják. Az ő munkájukban több a tényleges acélmunka, mint a tervezgetés és dekoráció, a céljuk ugyanis valóban használható eszközöket készíteni.

Ami a legközelebb áll ahhoz, amit te leírtál, az a "prop maker", ami leginkább a díszlettervezőre hasonlít, ők azok, akik a különböző filmek szereplőinek kiegészítőit, fegyvereit, kosztümjeit csinálják. Külföldön több művészeti és színészi intézményben indulnak képzések ilyen területen (keress rá, hogy "prop maker courses", de szerintem ebben a szakmában borzasztó nehéz lehet elhelyezkedni és elég telített lehet. Ismeretség nélkül legalábbis mindenképp kiemelkedően tehetségesnek kell lenned ahhoz, hogy felfigyeljenek rád, hasonló lehet a helyzet, mint a kaszkadőröknél.

Ennél többet nem tudok mondani, remélem, segítettem és meg tudod valósítani az álmod :)

2016. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!