Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy teljesítsek, hogy felvegy...

Hogy teljesítsek, hogy felvegyenek az orvosira?

Figyelt kérdés
Kb. hány százalésokak legyenek az érettségieim? Biológiából emeltszintűzök, kémiából középszintűzök szerintem. Francia és spanyol nyelvet tanulok. Spanyolból középfokú nyelvvizsgám lesz remélhetőleg. És mennyit kell tanulni az orvosin? Plusz pontokat nem nagyon viszek, mert nem vgyok hátrányos, ECDL-em van.
2010. márc. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felkészülésnél célozd meg a 100%-ot, aztán majd meglátod, mi jön össze belőle! Jó tanulást és sok sikert!
2010. márc. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki azt mondja, hogy 80%-osra, akkor csak 80%-ot fogsz beleadni? :P

Természetes, hogy célozd be a 100%-ot és lesz ami lesz, de legalább mindent megtettél, ami tőled tellett.


Amúgy az emelt biosz és közép kémia érettségi együtt(!) körülbelül egy átlagos nehézségű Zh-val vetekszik, és hol vannak még a szigorlatok?! Az a lényeg, hogy rengeteget kell majd tanulni, és sokszor fogod hallani, hogy "bejutni a legkönnyebb".

További rossz hír, hogy elképzelhető, hogy angolul is meg kell majd tanulnod...

De még az érettségivel kell törődnöd :D

2010. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ezek szomorú hírek:(
2010. márc. 24. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi elveszi a kedved, akkor nem jó választás:)

Amúgy emelt szinttel, középfokú nyelvvizsgával már majdnem megvan a max pluszpontod. (80ból 75)

Emellett mondjuk (ha duplázással mész), kb a biosz és kémia érettségidnek összesen 180 pontot kell adnia. (pl mindkettő 90%, vagy egyik 85, másik 95). Ez így 435 pont. Vidékre valószínűleg elég lesz, Pestre nem biztos...

Ha nem duplázással mész, akkor meg számolgass:) Te tudod milyen jegyeid vannak, kb melyik tárgyból milyen érettségire van esélyed..


És az igaz, hogy egy sima zh-ra többet kell tanulni, mint az összes érettségidre együttvéve:D De megszokod:) Hihetetlen, mennyire gyorsan át lehet állni az ilyen tanulásra:)

2010. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igyekszem, és megfogok szenvedni érte mert tudom, hogy én ezért születtem. Köszönöm mindenkinek.:) Semmi sem lehetetlen...Amúgy gyermekorvos vagy állatorvos szeretnék lenni. Szerintetek?:Ó
2010. márc. 25. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján gondolkozz még a dolgon egy kicsit. Szerinted az orvosin lehet ilyet kérdezni? Hány százalékosan sajátítsam el az anatómiát?

Az orvosin nagyon nagyon sokat kell tanulni.

2010. márc. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előző válaszoló. Ha csak 99%-át tudod az anyagnak, de a leendő beteged pont abba az 1%-os "homályba" esik, akkor az neki nem 1%-ot, hanem az életét fogja jelenteni.

Abba bele se merek gondolni, hogy mi van akkor, ha 60%-os a tudása valakinek...

2010. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy ott hány százalákosra kell teljesítni, hanem az érettségin...nem az érettségi után fogok betegekkel foglalkozni. Csak kíváncsi voltam, mennyire nehéz bejutni, mert sokmindent olvastam már erről. Ennyi. -.-
2010. márc. 26. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!