Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak hogy valaki a (lent felsoroltak közüli) tanár legyen?

Figyelt kérdés

Leginkább a matek, etika, rajz, mokép tanári szakok érdekelnének.

Ezek egyátalán lehet együtt? A matek az fő tárgy ugyebár, de emellé lehet pl etikát választani, estleg rajzot stb.

És mik ezeknek a feltételei, érettségi stb...



2015. dec. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legfontosabb tanári erény az önállóság:

[link]


Tessék kikeresni, megnézni a lehetőségeket, majd megnézni, mit írnak a feltételekről.

2015. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt cáfolnám, fontosabb tanári erények is vannak... (legalábbis rám még egy tanárom önállósága sem volt nagy hatással) de ki tudja...



Ezzel nagyon nem tudtam meg többet, az alapvető dolgokat a matektanári képzéshez megtaláltam, de az általad linkelt oldalon még azt sem amit eddig sikerült. xd

De azért köszönöm a választ!

Ha esetleg valakinek vannak személyes tapasztalatai szívesen fogadom. :)

2015. dec. 30. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tanárként írom, hogy inkább ne akarj tanár lenni.

Ha más lehetőség, menj arra.

Egyre rosszabb a helyzet sokféle ok miatt is.

2015. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ezt cáfolnám, fontosabb tanári erények is vannak... (legalábbis rám még egy tanárom önállósága sem volt nagy hatással) de ki tudja... "


+ Én meg cáfolnám, hogy a szövegértési és logikai készségeid rendben volnának. Azt írtam, hogy "az egyik legfontosabb", erre Te kijavítasz, mintha azt írtam volna, "a legfontosabb". Az, hogy valami "az egyik leg...bb", csak kihangsúlyoz valamit, de nem jelenti, hogy az állna a csúcson.

De furcsa, hogy érettségi előtt álló embernek kell ezt elmagyaráznom.

Arról meg neked elképzelésed sem lehet, milyen közvetett hatással van a tanári önállóság a tanulóra. A tanárnak sok dolgot egyedül kell megoldania, olyat, amit nem tanítottak az egyetemen, de a felettes sem magyarázza el mindig (pl. tanmenet összeállítása, pedagógiai program szerkesztése), illetve sokszor kritikus helyzetben kell hirtelen döntést hoznia úgy, hogy ezzel kapcsolatban nem született korábban valami intézményi szintű egyezség. Ha ebben nem állt helyt, hiteltelenné válik, elveszti a vezetőség bizalmát, idővel mást keresnek, de a diákok elől sem marad rejtve. Hidd el, többet tudok erről, mivel én is tanár vagyok.


"Ezzel nagyon nem tudtam meg többet, az alapvető dolgokat a matektanári képzéshez megtaláltam, de az általad linkelt oldalon még azt sem amit eddig sikerült."


+ Ez viszont mélységesen ledöbbent, hiszen nem nehezebb a használata, mint ennek az oldalnak, ahol sikerült a kérdésed kiírni. Lépések:


1. rákeresek a szakra: "matematikatanár", szűkítve nappali és ösztöndíjasra

2. kiad 92 lehetőséget, ergo ennyi helyen indítanak valamilyen formában matematikatanár képzést

3. 92 lehetőség elfér egy oldalon, ha a megjelenítést átállítom 100/lapra (pedig nem is vagyok matektanár...). Szóval így teszek.

4. Most már használhatom a böngésző gyorskeresőjét (Ctrl + F), hiszen a lehetőségek egy oldalon vannak. Ebből kiderül, hogy

etikával párosítani DE-n lehet, de az csak 10 féléves

rajzzal lehet párosítani az EKF-en és a NYE-n lehet, de ezek is csak 10 félévesek

mozgóképpel az ELTE-n lehet, de szintén csak 10 féléves

(10 féléves: elvileg csak általános iskolában taníthat vele az ember)

5. Ha kíváncsi a feltételekre, bal szélen az egyetemre kattintok. Ekkor megnyílik az adott kar külön oldala, és a szakra újra rákeresve a következő felvételi követelmények derülnek ki:

DE matek-etika: pályaalkalmassági (Alk) és

matematika és történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

EKF/NYE matek-rajz: pályaalkalmassági (Alk) és

matematika (E) és gyakorlati vizsga (rajz) (Gy)

ELTE matek-média: pályaalkalmassági (Alk) és

matematika és történelem és gyakorlati vizsga (média) (Gy)

6. ???

7. Profit

2015. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Parafagólem köszönöm a választ. :)

Ez nem az első számú célom, csak gondoltam rá, hogy talán...

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy te mit tanítasz?


1.válaszoló: Szintén szeretném megkérdezni, hogy milyen szakos tanár vagy?

Egyébként eddig még nem volt egyikre sem panasz, de (hogy magamat idézzem) ki tudja...

Valóban kicsit szélsőségesen fogalmaztam, nem kijavításnak szántam, csak az oldalon elég gyakran látható " Önállóság, önállóság " kommentek már kissé unalmasak. Igazad volt, tényleg fontos, de ha ebből a szempontból nézzük minden fogalakozásnál fontos.

Fontos tanári tulajdonság a türelem, tolerancia és a segítőkészség is. ;)


A választ pedig köszönöm, hasznos volt.

2016. jan. 1. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked unalmasak, de ebben az esetben pl. számít az, hogy Te hol laksz, mennyit utaznál az egyetemért. Mert ha földrajzi okokból csak az egyik felsorolt intézmény jöhet szóba, sokkal hamarabb választ kapsz. És nem azt írtam, "gugli a barátod", hanem megadtam a keresőoldalt, ahol én is rátaláltam arra, amit bemásoltam.
2016. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló!

Én matekot tanítok, de fizika diplomám is van.

A fizikát már csak magánúton tanítom, mióta gyakorlatilag megszűnt a fizika érdemi oktatása Magyarországon.

(Heti 2 fizikaóra az semmire nem elég, így pedig értelmetlennek tartom.)

De nem a tantárgyakkal van a baj, hanem az egyre romló helyzettel. Anyagilag persze gáz volt mindig is, de tartalmilag, emberileg is rosszabbodik a helyzet.

Aztán ez a központosítás alávág sokmindennek, leginkább a félelmeket alakítja ki. Központilag kinevezett igazgatók, területi oktatási biztosok (komisszárok), fokozódó adminisztráció, növekvő óraszámok...

Nem is beszélve a PÖCS-ről, ami ugye a pedagógus önértékelési csoport, vagy mi a szösz.

Na aztán a nem elit iskolákban egyre rosszabb a helyzet a taníthatóság szempontjából, az okostelefon-függés már átveszi az uralmat. A diákok egyre felületesebbek, érdektelenebbek, képezhetetlenebbek. Van persze kivétel, de a domináns az az órát bomlasztani akaró, konstans okostelefonozó, nagy arcú, idétlenkedő gyerek.

Na még sorolhatnám, úgyhogy én mindenkit lebeszélnék erről (az egyébként eredendően szép) szakmáról. Itthon mindenképpen, mert nem úgy tűnik, hogy javulna a helyzet, sőt évről évre egyre újabb baromságokkal vágnak alánk.


Szóval kerüld el minél messzebb!

2016. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!