Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jogász szak mellé...

Szerintetek jogász szak mellé milyen nyelvi szakot vegyek fel másoddiplomának? (ELTE)

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Céljaidtól függ. Példának okáért egy EU-kötelékben szolgáló jogásznak a francia szakot javasolnám, ha már mindenképp nyelvszakot szeretnél mellé, bár arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy a nyelvszakok nem arra vannak, hogy az adott nyelvet megtanuld.


Érdemes lehet jogi szakfordításon is elgondolkozni, akkor viszont azt a nyelvet válaszd, amihez már van erős alapod.


A legtöbb nyelvi szakhoz viszont bemeneti követelmény az emelt szintű érettségi az adott nyelvből, úgyhogy ez azért már rendesen leszűkíti a lehetséges szakok körét.


(Jogász szak mellé én inkább valami gazdasági szakot választanék.)

2015. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is jogra járok, másoddiplomának gazdasági szak felé orientálódom.

A nyelvszakok valóban nem arról szólnak, hogy megtanuld a nyelvet. A legtöbbhöz előzetes tudás kell. (Oroszhoz pl. nem.)

Nemzetközi tanulmányok nem tetszik?

2015. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából sajnos tényleg kellenek előtanulmányok, a francia lenne a legjobb, ahhoz emelt érettségi kell. Az oroszon és az arabon gondolkozok a leginkább, ezekhez nem kellenek előtanulmányok, meg igazából az állami féléveimmel szeretnék valamit kezdeni, mintegy hasznos hobbiként.

A gazdasági vonalban én is sok potenciált látok, de sajnos nekem ahhoz tényleg se érzékem, se indíttatásom :) A nemzetközi tanulmányok érdekel, azonban magáról a szakról sok rosszat hallottam, így azt kiejtettem. Amin még gondolkoztam az valami a Közszolgálati egyetemen.

2015. dec. 30. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kínai, orosz, arab, angol, francia, német
2015. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Közszolgálati Egyetem nem hülyeség, a nemzetközi tanulmányok meg valóban nem a legjobb főszaknak, de másoddiplomának nagyon sokan választják és jó választás, én látok benne potenciált a joggal párosítva.


Én a nyelvszakokat nem erőltetném, ahol nem kell előképzettség, ott nem is szoktak a tanulók olyan magas szinten megtanulni az adott nyelven, hogy értelme legyen. Plusz ott az a rengeteg tárgy, én is jogra jártam, és nem tudom elképzelni, mikor lett volna időm a suli mellett még órákat olvasni a könyvtárban, és akkor még konkrét vizsgára egyik szakon sem készültél fel. Szerintem húzós, bár a nemzetközi tanulmányokkal se lenne sétagalopp - ott viszont legalább jó pár tárgyat be tudnál számíttatni. És nyelvtanulásra van lehetőség azon a szakon is.

2015. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a nemzetközi kapcsolatok izé olyan, mint a politológia. Nem mélyednek el semmiben. A jog és a nyelvszak eléggé nehéz együtt. Angol, fr., német stb. nagy nyelvszakok azt jelentik, hogy ott nyelvtant tanulsz idegen nyelven. Azt a nyelvszakot kell választani, ami érdekel.
2016. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!