Nem tudom eldönteni mit jelöljek meg a felvételi lapon. Tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Mit ajánlanátok?

Idén befejezem a középiskolát és egyetemre szeretnék menni. Mindenképpen valami olyan helyre ahol tudok OROSZT és angolt tanulni. Gondolkodtam az angol-orosz szakos tanári képzésen is és a szlavisztika(orosz)-on is de az a baj, hogy nem tudom, hogy a szlavisztika alapszak elvégzése után. Azt láttam, hogy van olyan, hogy "ruszisztika", de nekem ez sem mond többet.

Az iskolában mindig jó tanuló voltam, egyedül tesiből voltam mindig négyes. Tudom, ez nem sokat számít az egyetemen, de gondoltam megosztom.:) Egyetemi éveim alatt legalább egy félévet mindenképp orosz nyelvterületen szeretnék tölteni. Voltam már egyszer Moszkvában, nagyon tetszett visszamennék. Nagy álmom, hogy majd Moszkvában élhessek és tevékenykedjek.

Akinek van valami tippe, legyen szíves írni.:) Privátban is nyugodtan írhattok.



2016. jan. 2. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán minek szeretnél egyetemre menni? Nyelvet nyelviskolában lehet tanulni.
2016. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csak nyelvet szeretnék tanulni... Nyelvtudásom már van.
2016. jan. 2. 17:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy miért szeretném tanulni? Azért mert szeretem az orosz kultúrát, a nyelvet és érdekel is.
2016. jan. 2. 18:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem.... nem értem miért ide jársz kötekedni... Szerinted az ember mit akar elérni az egyetemmel? Hogy legyen egy papírja aztán nézegesse bekeretezve?

Azt gondoltam, hogy az értelmes embereknek nem kell elmagyarázni, hogy miért jár az ember egyetemre, főiskolára tanulni. De ha ez neked nem egyértelmű - sajnállak.

2016. jan. 2. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én se értem miért szól hozzá az, akinek fingja sincs az adott szakról. rengeteg történelmi és kultúrális tantárgy lesz ezzel kapcsolatban, nem csak nyelvet fognak tanítani. + ha jól tudom lengyelül is meg kell tanulni..bár ez nem biztos. egy barátnőm jár szlavisztikára, neki most jött be a lengyel is..de már oroszul is folyékonyan beszél, pedig 2. éves és úgy jött ide,hogy csak az abct ismerte..

szerintem ha érdekel,akkor válaszd ezt:))

és igen,szokott lenni lehetőség kimenni fél évre az adott országba.

2016. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

menj oroszra, hosszú távon jól fogsz járni vele. én német-angol tanárit végeztem, most egyedül tanulom az oroszt, de sajnálom, hogy nem szlavisztika (orosz) az egyik szakom. ha csak a BA-t végzed el, akkor is meglesz a nyelvtudásod (C1) mire végzel.

a ruszisztikának itt utána olvashatsz:

[link]


majd írd meg, mit döntöttél, kiváncsi vagyok :)

2016. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom pontosan, hogy Oroszországban milyen végzettségekkel lehet könnyen elhelyezkedni, de valami olyat kellene inkább tanulnod.

Most nem kötözködésből mondom, de nem tiszta számomra, hogy miért akarna bármelyik moszkvai munkáltató egy olyan külföldi személyt alkalmazni, aki ruszisztika szakon végzett. Tudja folyékonyan a nyelvet (mint kb. minden egyes ember Oroszországban) és tud mindenfélét a kutúráról, de azzal mit tud dolgozni, mit tud csinálni.

Nem szeretnélek eltántorítani a szaktól, de mindenképp járj utána, hogy mit fogsz ezzel a képeítéssel dolgozni.

2016. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Educatio kiállításon csomó dolgot megtudhatsz ezzel kapcsolatban, érdemes elmenni. :) Az angol-orosz tanári is megéri szerintem, kb. ugyanannyi kultúratudományi vagy töris óra van a tanegységlistában, mint az alapszakosoknak. Plusz ezzel biztos lehetőséged van az egyetem utánra... és persze nem muszáj tanárként dolgozni vele. :)

Egyébként a nyelvszak bármikor megéri, csak oda jelentkezz, amit tényleg szívesen csinálnál. Sok sikert a döntéshez!

2016. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!