Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez nem jött be, hogyan tovább?

Ez nem jött be, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tavaly leérettségiztem, jelenleg egyetemre járok kertészmérnöki szakra. Nehéz döntés volt hogy merre lépjek tovább a gimiből, végülis az előbb említett szakra esett a választás, azt gondoltam hogy meg tudok barátkozni vele annak ellenére, hogy különösképp sem a biológia, sem a kémia nem állt közel hozzám.

Az érettségi összességében nem sikerült rosszul, a matek illetve az angol ötös lett, a magyar nyelv és irodalom, a történelem, és az informatika mint választott tantárgy pedig négyesre sikerültek. A matematika és az informatika pontjainak megduplázásával sikerült felvételt nyernem.

Fél éve vagyok kertészmérnök hallgató, és egyszerűen nem érzek magamban még 3 évnyi kitartást és motivációt, amivel én végig tudnám csinálni a kiválasztott szakot. A tanulmányaim nem valami rózsásak, a kémiával hadilábon állok, és úgy néz ki, hogy már most sikerült fél évet csúsznom... igazából magamban már korábban rájöttem, hogy ez nem megfelelő szak számomra... de még nem érzem romokban az életem, és itt kérnék segítséget tőletek.

A nyelvérzékem jónak mondanám, igaz nyelvvizsgám még nincsen, de az angoltudásom körülbelül a középfokkal azonos, illetve középiskolában tanultam spanyolt, így az alapjaim ott is megvannak.

Ahogy a középiskolában sem, úgy az egyetemen sem okozott nehézségeket az informatika illetve a matematika elsajátítása, mind a kettő jól ment, ebből a két tantárgyból éreztem magam igazán biztosnak.

És végezetül a hobbim: a foci... egyszerűen sosem elég belőle, mármint nem csak játszani, hanem minden szempontból... úgy érzem hogy otthon vagyok belőle. Persze ezt sok férfi elmondhatja magáról :)


Mindenre nyitott vagyok, minden javaslatot és tanácsot szívesen meghallgatok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 3. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a matek, és szereted is, akkor érdemes lehet egy informatikai vagy mérnök szakon elgondolkozni.
2016. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban attól félnék, hogy hasonló sorsra jutnék mint most... a matek nem tartozik a kedvenceim közé, általános iskolában matektagozatos voltam, középiskolában pedig tudtam, hogy a matekot fogom továbbvinni, ezért arra próbáltam nagyon odafigyelni. Ebből kifolyólag biztos alapokkal kezdtem meg az egyetemi matektanulmányaimat.
2016. jan. 3. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad, matekból és infóból jó vagy, azért adtam ezt a tippet.


De most jössz azzal, hogy nem szereted a matekot...


Akkor most mégis milyen tanácsot akarsz? A nyelvszak nem jó, hisz még nyelvvizsgád sincs, mérnök nem akarsz lenni, mert bár jó vagy benne, nem szereted a matekot, amit szeretsz, az a foci...hát, sajnos ilyen szakot még nem indítottak a felsőoktatásban.

2016. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam hogy mindenféleképpen egyetemi továbbtanulásban gondolkodok, bármilyen opcióra nyitott vagyok, legyen az a fent említettekkel kapcsolatban tanfolyam, munkavállalás, szakképzés... mindenesetre köszönöm a válaszod, remélem nem dühítettelek fel.
2016. jan. 3. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kertészmérnökire járok, de kémia nekem sem a kedvencem. Nehezen is csináltam meg, de azt mondom, hogy ehhez a szakhoz nem feltétlenül kell komoly kémia tudás, csak ha genetikával akar foglalkozni az ember.


Ettől függetlenül, ha nem érzed, hogy a későbbiekben hasznát vennéd a szaknak, akkor nincs értelme sokáig húzni. Ezzel a szakkal alkalmazottként nehéz elhelyezkedni, inkább saját vállalkozásban érdemes gondolkozni, de ha nem érdekel, akkor fölösleges.


Az informatikával érdemes foglalkozni. Nézz körül akár OKJ-k közt, vagy főiskolai szakokon, de utóbbinál valószínűleg a matek is kelleni fog.


Focihoz nem tudok hozzászólni, esetleg Testnevelési Főiskolát is megnézheted, hogyha érdekelnek a sportok.


Munka szempontjából a nyelvtudás fontos. Ha nincs papírod, nem feltétlenül baj, munkahelyen a tudásra kíváncsiak, nem a papírra, viszont tanulmányok miatt fontos lehet a papír megszerzése.

2016. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam mint te, de én az előző szakomon 2 évet húztam le és csak utána váltottam.(Pont kertészmérnökire). Eddig nagyon bejön.... Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképp hagyd abba és kezdjél valami mást. Ne ess abba a hibába mint én. Csak vedd figyelembe, hogy máshol valamivel keményebb a matek mint ezen a szakon de ha tényleg nagyon penge vagy belőle akkor nem lesz gond.
2016. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotok, már múlt héten kiiratkoztam, ma kezdtem el egy szuperintenzív nyelvtanfolyamot. :)
2016. jan. 18. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Menjél tesitanárnak!
2016. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!