Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valahogy érettségizhetek...

Valahogy érettségizhetek biológiából?

Figyelt kérdés

Mikor a sulinkba ki kellet tölteni,hogy miből szeretnénk plusszba érettségizni,akkor sajnos nálunk biológiából nem lehetett. Most mégis azon vagyok,hogy ooyan szakra szeretnék menni,ahol kötelező a biosz érettségik.... Valahogy,valahol még érettségizhetek idén?

Egyébként felvidéki vagyok és szak iskolába járok



2016. jan. 3. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
*bocsánat a sok helyesírási hibáért :)
2016. jan. 3. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy hiába írsz ide erre a fórumra, az itt lévők 99%-a magyarországi lakos, nem ismerjük a felvidéki rendszert. Ott kéne utánaérdeklődnöd a dolgoknak. Nálunk a szakiskolákban eleve nincsen érettségi, csak szakmát adnak. A szakközépiskolában van érettségi is, de a választható plusz tárgy általában meg van szabva, azon kívül pluszba még érettségizhetsz akármiből, de nem biztos, hogy bírni fogod. Egyébként nálunk úgy van itt magyarországon, hogy ha a középiskola végén érettségizel, akkor bármely tárgyadból érettségizhetsz, amelyet legalább két évig tanultál. Kitöltöd a jelentkezési lapot, amelyen megjelölöd, milyen tárgyakból fogsz érettségit tenni, milyen szinten, és kész.

De látod, ez neked valószínűleg nem segít, mert tök más a rendszer.

2016. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon ha valakinek meg az érettségije és később plusz tárgyból szeretne érettségizni, akkor azt simán megteheti, de fizetnie kell érte. A kormányablakban kell jelentkeznie, de fogalmunk nincs itt az ottani rendszerről, hogy nálatok hogyan van.
2016. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen..elírtam szakközépiskolába járok :) itt is az volt a baj,h középsuliban biológiát abszolút nemntanultunk... Azért köszönöm a válaszokat,szerintem itt is hasonló a helyzet :) (egyénként magyar fősulira szeretnék menni :) )
2016. jan. 6. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!