286 pontal lehetséges a továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Az óbudai egyetem Neumann János Informatikai karjára jelentkeztem elsőként de sajnos nem sikerült úgy az érettségi ahogy szerettem volna. Van egy informatikai szakmám és egy középfokú nyelvvizsgám de azkoat beszámítva is csak 286 pontom van. Sajnos a fizetős szakot nem tudom vállalni, mindenképpen államilag támogatott szak kellene. Megjelöltem még az Óbudain a Bánki Donát Biztonságtechikai kart és a Pázmány Péter Informatikai kart is. Tömören annyi lenne hogy Reménykedhetek még abban hogy felvesznek vagy esélytelen, Nagyon el vagyok keseredve.

2015. jún. 17. 12:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy az angol érettségim viszont jól sikerült, ugyhogy ha lehet inkább azt számítanám be de nem láttam a beszámítási lehetőségek között.
2015. jún. 17. 12:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikai karok kiestek mert mindkettőhöz szerintem 330 felett kéne. Óbudain a Bánki Donát Biztonságtechnikai kar viszont esélyes, hogy meglehet. De azért remény oda is kell.
2015. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem... :( köszi
2015. jún. 17. 13:22
 4/9 A kérdező kommentje:
És valami tanácsot tudnátok adni hogy mihez kezdjek a következő évvel? az úraérettégizés ( immárom harmadszor ) Evidens de valami okj s oktatás ami nagyban elősegítené az egyetemi éveimet? ( mindenképpen egyetemre akarok menni csak eléggé rossz érzés hogy már harmadik éve próbálkozom az egyetemmel és nem akar sikerülni )
2015. jún. 17. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-ik vagyok.

Ahogy írtad, műszaki pályán képzeled el magad. Ide nagyon kell vágni a matekot. Valószínűleg ennyi ponttal nem lettek fényesek. Szerintem csinálj matekból(közép/emelt) szinten új érettségit. És mellé mondjuk egy fizikát, informatikát. Ha mindkettő jól sikerül tegyük fel csak közép szinten akkor is már 350pont felett lennél. Ha meg nem megy a matek középszint sem akkor lehet, hogy másik szakmát kéne választanod, mert az informatika karokon a középmatek beugrónak sem elég. Ha van valami kérdésed még akkor szívesen válaszolok akár privátba akár itt a kérdés alatt.

2015. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos nem sikerültek fényesen a dolgok... még 2013 ban csináltam egy 62 pontos matematika érettségit, de akkoriban nem nagyon érdekelt az informatika, katonai pályán képzeltem el a jövőmet. Sajnos az nem jött össze ugyhogy ezért gondoltam hogy az informatikával fogok foglalkozni. Hálózat telepítői és üzemeltetői szakmát raktam le jó eredménnyel. Az informatikai érettségi amit most tettem az pedig nem tudom hogy hogyan sikerülhetett ilyen rosszul hiszen én azt hittem hogy mind az írásbelin mind a szóbelin jól teljesítettem. egyszerü tételt húztam elmondtam mindent ami benne volt. Visszatérve a matematikára az menne csak most nem foglalkoztam vele ert azt hittem hogy egy 80% infom lesz és azzal könnyedén bejutottam volna.
2015. jún. 17. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Matematikailag lehetséges mert a minimum ponthatár 280, jövőre már 300 lesz.
2015. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen de sajnos a 280 az önköltséges szak és azt sajnos nem tudom kifizetni
2015. jún. 18. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
már fent van,hogy hányan jelentkeztek arra a szakra amire te is , vesd össze a tavalyival és kiderül mennyi esélyed van
2015. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!