Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi egyetemre járók,...

Állatorvosi egyetemre járók, orvostan hallgatók! Tudtok nekem segíteni? Kérdések lenn!

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt álló diák vagyok. Olyan egyetemi hallgatók válaszát várom, akik elsősorban az állatorvosi egyetem hallgatói, de szívesen veszem, ha orvostan hallgató ír. A kérdésem az lenne, hogy ki miért választotta ezt a pályát, megbántátok- e hogy az orvosi egyetemre jelentkeztetek, melyik egyetemre jártok, milyen az oktatás (gondolok itt most a gyakorlati képzésre elsősorban, milyenek a vizsgák, meritek-e bátran ajánlani az egyetemet? Aki esetleg még tudna megosztani velem reflexiókat a szóbeli emelt biológia és kémia érettségivel kapcsolatban, azt szintén megköszönném! Válaszokat előre is köszönöm.Csak őszintén!

2016. jan. 5. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs Állatorvosi Egyetem.
2016. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Az állatorvosira járok,és igazából már gyerekkorom óta erre vágytam, szóval nem hirtelen felindulásból döntöttem mellette. Otthon is mindig tartottunk állatokat,és érdekelt a biológia, gimiben sem nagyon tudtam mást elképzelni. Most túl a felén egyet tudok: nem bántam meg, a nehézségek ellenére sem. Igen, kemény az elejétől fogva, sok az elméleti anyag, a vizsgaidőszak szintén nem piskóta, de bele lehet jönni. Talán a szórás nem akkora, mint amit pl. más egyetemen hallani, hogy az első év végére marad a fele (legalábbis a magyar évfolyamon), mert a felvételi ponthatár ezt már megteszi...A gyakorlati oktatást (ez alatt a tényleg hasznos, orvosi dolgokat értem) szerintem későn kezdjük, és elég gyenge, nem veszik túl komolyan,inkább mindenkinek az önszorgalmán múlik.

2016. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, szintén állatorvosis vagyok, túl a felén, és nem bántam meg. Persze, vizsgaidőszakban mindenki azt mondja, hogy el akar innen menni, de szerintem ha valaki ennyi időt beleölt valamibe, az nem fogja ennyiben hagyni a dolgot. A gyakorlat tény, hogy baromi kevés, tényleg önszorgalom teszi ki a nagy részét. De ha érdekel, akkor ez nem lesz gond.


Nekem még elég volt egy emelt érettségi, de őszintén sajnálom, nem emlékszem már rá, elég rég volt..:(

2016. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 23. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!