Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a hitelfelvételen kívül?

Figyelt kérdés
Elhasználtam 3,5 államilag támogatott évet egyetemen és a diplomám is meglesz, de más irányba szeretnék menni, méghozzá állatorvosira. A baj az, hogy nincsen plusz 5 millió Ft-om, hogy kifizessem a képzés 4 félévét, ami már nem támogatott.

2015. okt. 9. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem próbálod meg Dániában vagy Skóciában a felvételit, ahol ingyenes a képzés? Más kérdés, hogy az önfenntartás ott sem ingyenes és mennyiből jönnél ki.
2015. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vagy ausztriában...

de amúgy nem azonnal kell kifizetni, hanem évek alatt, plusz még passziválhatsz is közben, diplomás is vagy 6-7 év alatt azért össze lehet szedni az 5 millió nagyobbik részét arra meg már nem akkora a hitel

2015. okt. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztosak vagytok benne, hogy ezekben az országokban ingyenes? Mert például Skóciában ingyenes a felsőoktatás KIVÉVE az orvosi szakokat(állatorvosi is). Van még esetleg valami alternatíva? Most azon agyalok, hogy kimegyek külföldre egy évre dolgozni.
2015. okt. 10. 07:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi ha nyers vagyok, de 20 ezer olyan kérdést látok amikor ott a potenciál, hogy felkeressenek az emberek hozzáértőket, de inkább itt kérdezősködnek. Minden évben kint vannak ezekből az országokból diákok az Education és a HVG-n, keresd fel őket ott, vagy regisztrálj a Facebook oldalukra ahova biztos kiteszik ha eligazítási Meetup lesz.
2015. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első sorban azért írtam ki a kérdést, mert a célom,hogy Magyarországon tanuljak, nem pedig külföldön és erre várnék alternatívákat. Egyébként beszéltem a felvi munkatársával és érdeklődtem nála, de ő sem tudott mérvadó dolgokat mondani. Így gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek valamilyen tapasztalata az ügyben.
2015. okt. 12. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
a tapasztalat az, hogy mindenki fél, hogy semmit nem fog érteni külföldön az egyetemből, aztán meg mégis
2015. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem félek, de ismerősöktől tudom, hogy a lakhatás meg a megélhetés elég drága kint, így lehet, hogy rámenne az állatorvosi tandíja ott is félévenként.
2015. okt. 13. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert, itthon talán nem kellene dolgoznod mellette?
2015. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!