Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók és annak...

Orvostanhallgatók és annak készülők! Szerintetek meg tudom így tanulni?

Figyelt kérdés
A sulimban általános tagozatra járok,szóval mindent olyan középszinten tanulunk.10.-es vagyok,és orvos szeretnék lenni,de ehhez nekem bioszból és kémiámból emelteznem kéne.Mindkét tárgyból 5-ös vagyok,sőt matekból is,de nem vagyok a logika szobra,nagyon nehéz,bonyolult feladatokra nem jövök rá,csak rávezetéssel sikerül megoldanom,most heti 3 órában járnék bioszból és kémiából tanárhoz,jövőre ezeket faktra is felvenném.Szerintetek ilyen feltételekkel fel tudnék úgy készülni kémiából és bioszból,hogy emeltezni tudjak? Kb. emelten hány százaléknak kell lennie a kémiának és a biosznak,hogy orvosira felvegyenek?

2016. jan. 6. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

ha az összes tárgyból amiket viszel pontként ötös vagy, akkor 100 pontod már van. két emelt miatt +100. ha tegyük fel az érettségi átlagod olyan 80% körül van, akkor az már +80 pont. ha ehhez hozzáveszünk 2db 70%-os emeltet, akkor már 420 pontod van, ami mostanában elég volt a vidéki orvosi egyetemekre.

de nyilván ha a jegyeid nem jók, és duplázni kéne, akkor 2db 80%-os emelt kéne, a szintén 420 ponthoz.

szóval hajrá, mindent bele, legyenek jók a jegyeid is:D nagyobb esélyed van rá. de persze ez 11. és 12. évvégén aktuális majd.

:)

az érettségire meg fel lehet készülni. a bioszból elég sokat gyakorolni régi érettségiket+ tanulni a tankönyvet. ennyi.

kémiából már nehezebb, sokat kell elméletet tanulni, ismételni és számolni. de meg lehet csinálni. egyetemen pillanatok alatt sokkal nehezebb dolgok jönnek, mint a 2 érettségi:D ez motiváljon.

2016. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Kitűnő tanuló vagyok,és van nyelvvizsgám,OKTV-zni is szeretnék majd;gondolom,ezek is érnek pontot.:)
2016. jan. 6. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Sem nyelvvizsga, sem OKTV nem ér semmit felvételi szempontjából neked, hisz a 2 emelttel (ami kötelező) már megkapod a +100 pontot. Ha megvan mindenből a 80% és a jegyeid is nagyon jók akkor simán megvan.
2016. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!