Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a biomérnöki...

Mi a véleményetek a biomérnöki szakról? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni és ez most felkeltette az érdeklődésemet. Leginkább olyanok véleményét várom, akik ezen tanultak/tanulnak és tudnak mesélni magáról a képzésekről, tantárgyakról.

2016. jan. 7. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtem vegyészmérnökin, az elején elég sok közös óránk van a biomérnökökkel, ha érted a matekot, fizikát, kémiát, biológiát akkor nem vészes. Matekból nagyon rosszul oktatnak véleményem szerint, ha bejársz órákra és rendszeresen tanulsz akkor simán lehet tartani a 4es átlagot, eddig még semmiből sem buktam. (Igaz majd egyre nehezebb lesz) Bevezető tantárgyakat érdemes felvenni, én szinte innen tanultam meg mindent.

Annyi, hogy a biomérnökök megússzák a mikmakot első félévben helyette sejtbiosz van vagy valami hasonló, de mind a 2 tantárgyat eléggé szidják.( bár csak az elsőről vannak élményeim)

2016. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen szinten érettsegizel?
2016. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ez csak a B terv lenne

az A tervhez emelt kémia és biosz kell, szóval ezekből fogok

2016. jan. 9. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
BCE-n, vagyis most már SZIE-n tanulok és sok a műszaki tárgy. Nyilván, mert mérnöki képzés, de ha ezeket tudod, akkor nem lehet gond megcsinálni
2016. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves biomérnök hallgató vagyok a BME-n. Természetesen nem könnyű, de szerintem aki idejön annak nem meglepetés hogy itt bizony le kell ülni és tanulni. De szerintem teljesíthető, azért nekem maradt mellette életem :D

Valóban eleinte majdne ugyanazt tanuljuk mint a vegyészmérnökök. Én az előadókkal elégedett vagyok, nem véletlenül állnak ott ahol. Valóban kicsit életunt az analízis előadónk, de óriási tudással rendelkezik és szerintem korrekt, bár jól megfingatott minket a nehéz zhkkal, amikre utána még vigyorogva mondta is, hogy azt hitte könnyű lesz :D.

Azt pedig nem tudom kitől hallotta a kedves első válaszoló, hogy a sejtbioszt nem szeretjük. A sejtbiosz előadó rendkívül érthetően magyaráz, sokszor megáll és megkérdezi van-e kérdés. Sokak szerint ő az eddigi legjobb előadónk és sokaknak pont hogy ez a kedvenc tárgya. Ha rosszat hallott, talán azt, hogy hosszú a három órás előadás délután 3-tól 6-ig, dehát ez az egyetem...Meg elég könnyen el lehet veszíteni a fonalat ha nem tanul az ember.

2016. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kémia, biosz stb. fakt nélkül lehetségesek? Informatika faktos vagyok csak.. mert akkor még nemtudtam eldönteni ,merre tovább..
2016. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsőèves vagyok a debreceni egyetemen. Így csak az első fèl èvről tudok nyilatkozni:D

Van akinek nehèz van akinek nem, azèrt is mert sok helyről jöttünk ès elinte mèg nagyok a "különbsègek" ki milyen szinten van pl kèmiából vagy biológiából. Èn mindkettőt emelt szinten tanultam így nem volt nehèu se a sejtbiosz se az ált.kèmia. a fizika sem volt nagy kaland. A matek viszont rohadt nehèz volt ès ebben a fèlèvben is az lesz. Sokan emelt matekkal vagy fizikával jutottak be na nekik gyerekjátèk a matek fizika. Vannak akik mindenből csak közèpszintű èrettsègiztek, talán ők mèg többet szenvedtek.

2016. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!