Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Allatorvosi vagy altalanos...

Allatorvosi vagy altalanos orvosi? Melyik lenne a jobb? 18/L

Figyelt kérdés
Gyrekkorom ota az az almom, hogy allatorvos legyek, de az utobbi idoben kisse elbizonytalanodtam, mert annyi negativ dolgot hallok arrol, hogy a nok allatorvoskent nem tudnak ervenyesulni es ha gyereket szeretnek majd vallalni, arra is veszelyes es a lehetoseg majd csak 30 eves kor korul lehetne meg.Viszont en szeretnek majd fiatalabb korban gyereket szulni, ezert mindenki azt tanacsolja menjek altalanos orvosira vagy esetleg gyogyszeresznek. Nektek mi a velemenyetek errol? Ti hogyan dontenetek a helyemben?

2016. jan. 10. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 30 alatt szeretnel gyereket, akkor menj gyogyszereszetire vagy fogorvosira, ezek "csak" 5 eves szakok. Az altalanos orvos is min 6+3 ev (haziorvos, ha jol tudom), ha masmilyen orvos, akkor tobb ev, tehat 30 korul leszel, mikor befejezed az egyetemet es meg nem is dolgoztal. Az allatorvosirol nem tudok velemenyt mondani. En a helyedben gyogyszeresznek mennek, aztan gyogyszerkutatonak, bar en utalom a kemiat, ezert mentem inkabb mernoki szakra :D
2016. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
28%

En csak az állatorvosiról tudok beszámolni, hogy hogy is néz ki.

Biológia es kémia emelt szintű érettségi, 90%felett. Ha bekerültel, akkor legjobb esetben 6ev, aztán 3ev rezidens, majd szakosodás. Ha jol tudom, akkor a szakosodás pár hónap, de igen megterhelő a pénztárcának, mivel ez mar önköltséges (1millio). En ezt vállaltam be, remelem találkozunk!

2016. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
14%
Előző vagyok. En is szeretnek gyereket, de simán betudod vallani, csak az időt kell mocskosul jol beosztani... Az egyetem alatt semmiképp se vallja gyereket, de a rezidens alatt az utolsó évben még szakosodás elott szerintem vállalható. Aztán ez már a te döntesed, hogy vállald a kockázatot, vagy elveszíted az álmod. EN NEM TENNEM!!
2016. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tudom az előző válaszoló honnan veszi, amit írt, de 4-ed éves állatorvostan-hallgatóként biztosan tudom állítani, hogy baromság.

Az állatorvosi 5 év, plusz fél év gyakorlat, nincs rezidens képzés, mint az általános orvosin, hanem rögtön elkezdhetsz dolgozni, és gyereked is bármikor lehet. Most konkrétan 4 lányról tudok, akik egyetem mellett terhesek/most szültek, huszon 1-2 évesen.

Passziválnak egy évet, és minden folytatódik ugyanúgy.Csak ezért ne menj gyógyszerésznek. Viszont ha meg csak ezért mennél annak, akkor jobb is így mindenkinek. Akkor gyere az Állatorvosira, ha érdekel, tudod, hogy ezt akarod, és nincs is más opció arra, hogy mi leszel. Nem váltogathatod évente mit akarsz (ahogy persze a másik két lehetőségedet se, ezek arra is vonatkoznak), ha valamit csinálsz, azt csináld is végig. Ha államilag támogatottra vesznek fel, akkor nem kell fizetned a tandíjat, ehhez persze több pontot kell elérned az érettségin. (a tandíj cirka másfél millió egy félévre)


És tekintve, hogy az évfolyamom kb 80%-a nő, elég ciki lenne, ha igaz lenne amit írtál. Talán 40 éve így volt, de változnak az idők. A nők pedig főleg a társállatok irányába képzik tovább magukat, kutyák, macskák, egzotikus állatok, és a társállatos gazdik véleményem szerint ugyanúgy megbíznak egy nőben, ha nem jobban, mint egy férfiban. Más a helyzet a haszonállatoknál, bár arról nem nagyon tudok nyilatkozni, abban nem vagyok benne.


Nincs olyan, hogy szakosodás. Amilyen fakultációkat veszel fel az 5 év alatt, annak "szakosodsz". Utána folyamatosan jársz továbbképzésekre, de közben már dolgozol praxisban, tehát akkor már kereső ember vagy.


Egy szó, mint száz, ha ennyire bizonytalan vagy, talán nincs értelme egyiknek sem. Gondolj csak bele: Neked mindegy, hogy embereket vagy állatokat gyógyítasz-e??

2016. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, nagyon hasznos valaszokat irtatok!

Mindenkep az allatorvosit fogom beirni elso helyre! :)

2016. jan. 16. 12:34
 6/6 anonim válasza:
0%
Hogy alakult? Elmondanád? Én is mindenképp a vágyott hivatás melletti kiállásra voksolok, és arra, hogy simán merd szüneteltetni a tanulmányaidat, ha arról van szó. Számítani lehet rá, hogy a hozzád hasonlók helyzetén kormányzatilag segíteni fognak a jövőben, mert gyalázatos, és nemzetvesztő demográfiai katasztrófában vagyunk (aminek következtében mindent elveszíthetünk), mivel ugye a jelen példánál maradva ezek az elképesztő hosszú egyetemek, borzasztóan életellenes elegyet alkotnak a többi befolyásoló tényezővel együtt. Boldog, tartalmas (családi) életet kívánok! Örülök, hogy te is szisztematikusan a családot helyezed a karrier elé. Fontos, hogy ne keverjük össze a CÉLT az ESZKÖZZEL! Rengetegen itt szúrják el, akár teljes tudatosság hiányában. https://www.youtube.com/watch?v=ZGj8ODieXsw, [link] (3x katt!), https://www.youtube.com/watch?v=4gsOYUFRh7A
2016. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!