Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Szegedi Tudományegyetem...

A Szegedi Tudományegyetem vagy a Debreceni Tudományegyetem általános orvosi kara a jobb? Vélemények?

Figyelt kérdés

Oktatási színvonal? Hagyományok? Külföldi tanulók/lehetőségek? Egyetemi élet? Városi élet? Tapasztalatok? Levezető utak (Budapestről)?

Köszönöm előre is a segítséget



2015. febr. 1. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem Szeged minden téren jobb.

Debrecen elég putris, sok a kokeró, a suli szerintem egyértelmű, hogy gyengébb, másrészt én elég nagyképűnek találtam a debrecenieket, de ahogy szoktam olvasni ezzel nem vagyok egyedül.

2015. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A debreceniről nem tudok nyilatkozni, mert oda nem jártam.

Szóval a véleményem Szegedről:

Oktatás színvonala: Az elméleti képzés elég erős, főleg a patológia és kórélettan oktatás híres. A gyakorlat változó, de sajnos úgy tudom, ez nem csak Szegedre, hanem az összes magyar orvosi egyetemre jellemző.


Hagyományok: Van gólyatábor, gólyabál, felező buli, ballagás, bankett, szerenád. Tudtommal az utóbbi három csak nálunk szokás, de lehet tévedek. Szerintem elég klassz, elég vicces, mikor az egész évfolyam (kb. 200 ember) 8 bazi nagy lovaskocsival szeli át a várost és ordít:D

Meg ez is vicces:) [link]


Külföldi tanulók: Annyian vannak kb., mint a magyar évfolyam. Mindenféle országból:)


Külföldi lehetőségek: Van több is, pl. Erasmus, IFMSA, az USA-ba is van pályázati lehetőség.


Egyetemi élet: Klassz:) Minden héten kari buli, télen jeges est (korizás), Anna-fürdőzés, lehet menni színházba is. Gólyatábor is elég jó móka, meg első év elején van egy csomó program a "kicsiknek". Meg persze a város adta lehetőségek:)


Városi élet: Abszolút diákbarát, év közben van élet rendesen. Nyáron mondjuk pont amiatt, hogy rengeteg a tanuló, eléggé kihalt:D Szép a város, nem túl nagy, de nem is túl kicsi, jó a tömegközlekedés (amire a pályázók 90%-a ingyen bérletet is kap), szerintem van minden, ami kell.


Levezető utak: Vonattal 2,5 óra a Nyugatiból, minden órában megy vonat. Kocsival kb. 2 óra (autópályán).


Én nagyon szeretek/szerettem ide járni. Ha tehetném, szívesen maradnék Szegeden.

2015. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Kb. ez a kétszázadik ilyen "melyik a jobb: Debrecen vagy Szeged?" kérdés...

Én meg Debrecent preferálnám: nagyon jó az egyetem: gazdag és jól felszerelt, az oktatás színvonala kb egyforma.

Elképesztő mennyiségű a külföldi diákok száma, kb 50 országból vannak.

A debreceniek jóval büszkébbek: arra a kérdésre, hogy a "levezető utak milyenek? rögtön megkapod, hogy nincs levezető út, tehát ne gyere rajta!

Van ide vezető autópálya M3-M35 (kb 2,5 óra), van ide vezető főút - a 4-es. És van minden nap Londonba repülőjárat - sokszor alig drágábban mint egy pesti út autóval - és az is 2,5 óra...

A városban is minden van - kaszinótól curlyng pályáig, ködszínháztól a stadionig valóban minden, ami a többi városban nincs , Szegeden pl. egyik sincs...

2015. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ember nincs, aki mindkettőt végigjárta, szóval konkrétan összehasonlítgatni nincs értelme.

Én Debrecenről tudok nyilatkozni.


Nem hiszem, hogy sok különbség lenne oktatási színvonalban a másik három egyetemhez képest, némelyik tárgyon itt nagyobb a hangsúly, másokon más egyetemeken, tehát nem könnyebb vagy nehezebb elvégezni egyiket sem, csak más. A gyakorlati oktatás nem annyira erős, de tudomásom szerint máshol sem az az országban, viszont folyamatosan dolgoznak rajta, hogy ez valami pozitív irányba változzon. Amúgy a legtöbb intézet igyekszik korrekt lenni a hallgatókkal.


Hagyományokban és programokban ott kezdődik itt az orvosi, hogy van egy (illetve a nagy érdeklődés miatt egymás után kettő) gólyatábor, majd a szemeszter második hetén gólyahét. Általában a medikus gólyabál nyitja a báli szezont az egyetemen (ne pop-koncertes bulit képzelj el, mint ami mostanában van a legtöbb helyen, klasszikus bál, persze modern keretek között), a negyedéveseknek van felezőbál, itt szoktak kapni egy "féldiplomát", majd ötödéven egy végzős bál (ugyanis hatodévben már szétszóródnak az emberek a gyakorlatok miatt), itt szoktak kapni pecsétgyűrűt. Debrecenben van a legnagyobb hagyománya a Medikus Kupának, ez minden évben másik orvosi egyetemen van, de így is az utóbbi években mindig a debreceni szurkolótábor volt a legnagyobb, a házigazdákat is rendre túlnőtte. Minden évben van Medikus Hét, koncertekkel, borkóstolóval, mindenféle játékokkal, focibajnoksággal és mindenféle változatos programmal. Egész évben vannak szakestek, évfolyamestek és más szervezett programok (volt már pl. pálinkakóstoló, whiskykóstoló is), illetve a szorgalmi időszakban minden héten buli. Még a történethez hozzátartozik, hogy a "medikusok" közé nem csak az ÁOK tartozik itt, egy közösséget képeznek a hallgatók a FOK-kal, GYTK-val és az NK-val, sokan vagyunk, de ennek ellenére nagyon családias a hangulat. Külföldi hallgatók már többen vannak itt, mint a magyarok, sok országból érkeznek, vannak afrikaiak sokan, arabok, ázsiaiak, illetve az északi országokból is sokan jönnek ide.

Még amit el lehet mondani erről az egyetemről, hogy minden egy helyen van, az egyetem épületei mellett van a Klinikai Központ is, így nem kell félórákat utazgatni és kapkodni, hogy odaérj az órákra, maximum 15 perc alatt gyalog bármelyik épületből átérsz a másikba.

2015. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én a Debrecenire járok, számomra ez a legjobb, de mindenki azt az egyetemet isteniti ahová jár. Ezért nem írok semmi mást, mert ha dicsérem akkor valaki úgy is leszólja.
2015. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Debrecen nagyon bejött!

De ha Szegedre mentem volna, akkor meg biztos, hogy az jött volna be nagyon!

2015. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!