Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnökinformatikus...

Melyik mérnökinformatikus képzést ajánlnátok? BME-VIK, OE-NIK vagy PPKE-ITK?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikusnak szeretnék tanulni, de nem tudom eldönteni, hogy hova menjek. Sok helyen olvastam, hogy a BME-t nem ajánlják. Óbudairól és Pázmányról nincs információm. Jelenleg Óbudai mellett vagyok. Emelt matekkal ,emelt infóval és fizika érettségi nélkül megállnám a helyem ezen egyetemek valamelyikén? Első sorban az ezeken a karokon tanuló hallgatóktól kérnék válaszokat. Melyik jobb szerintük? Egyetemi élet, tanárok, szabadidő, sportolási és szállási lehetőségek (vidéki vagyok) stb.. Köszönöm a válaszokat! :)

2016. jan. 13. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem BME a legjobb ezen a szakon szakmailag és elismertség terén. Hátránya lehet, hogy nehezebb elvégezni (talán), mint a többit. Ha a villamosmérnöki szak is érdekel, ott lehet jó választás az Óbudai Egyetem is.
2016. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Nekem a tesóm PPKE-ITK-ra jár, másodéves volt amikor talált diákmunkát ilyen 1500as órabérrel, persze ő elég megszállott volt, a Pázmány informatika téren elég színvonalas és elismert. Én ezt ajánlom, a BME-t rengetegen otthagyják, durvák a követelmények. 1-2 év késéssel lehet végezni. 1-2 év alatt számold ki, hogy mennyit keresnél informatikusként. Persze egyetértek az első válaszolóval is, hogy a BME kiemelkedő, de szerintem kicsit túlzás ilyen téren. OE-t legfeljebb a PPKE után érdemes megjelölni. (info szakra értem)
2016. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem igaz hogy a BME-t csak csúszással lehet csinálni. Aki jó annak megy egyenesbe is. Tanulni kell. De megvan az eredménye mert az a legtöbbet érő IT diploma.
2016. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Mindegyik elvégezhető időben. Viszont ha a Pázmányra jössz akkor kösd fel a gatyád, mert elég húzós az első év.
2016. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Első válaszolónak :) Nem nagyon érdeklődök villamosmérnöki kar felé, inkább ez a szak vonz magához. :) A Pázmányos karnak miért húzós az első éve? Mire kell odafigyelni? Esetleg sok a szóró tantárgy? Óbudai Egyetemről valaki? vagy esetleg még hasonló egyetemek hallgatói, akik ezt a szakot tanulják? :)
2016. jan. 14. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Óbudairól tudok nyilatkozni. Ott a prog, ami nagyon hangsúlyos, meg a digitális technika vonal. Matek is, de ott a tanárok abszolút nem tesznek keresztbe, szóval ott nincs zsákbamacska. (Digitnél indokolatlanul nagy volt a szívózás eddig, remélem, már nem lesz az).

Tömény c#, erős oop, 3. félévtől grafikus programozás (wpf).

Állásajánlatokkal már 2. féléves tudástól bombáznak minket. Ha az órai anyagokat, zh-kat értelemmel gyakorlod, kitalálsz újabb típusfeladatokat ugyanolyan elvre, amit suliba csináltok, akkor lesz olyan tudásod, hogy ne csak az interjúig juss, hanem a munkaasztalhoz is (egyébként elég jó fizukért). Másodéveseknek jó része már dolgozik az infó valamely területén, többnyire fejlesztőként vagy hálózatos irányon.

Jó az egyetemi élet, de ha mintatanterv szerint akarsz haladni, nem sok energiád lesz a bulikra.

Sportolási lehetőség bőven van, azzal semmi problem. Szállásról nem nagyon tudok sokat, van pár koli, általában szeretik azok, akikről tudom, hogy kolisok.

Általánosságban igaz az, hogy a tudás számít, nem a papír. Az ÓE sok és jó úton tud elindítani, ha saját lábadon haladsz az úton és nem valaki hátán (értsd: megírják a beadandód és kipuskázol mindent), akkor a megélhetéssel fix, hogy nem lesz gondod.

2016. jan. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
A Pázmányon azért húzós az első év, mivel itt kőkemény matekot várnak el. Míg a BME-n csak gyakorlat van az Analízis vizsgán nálunk kb az összes addigi tétel, definició kell. Teljesíthető, mert normálisan osztályoznak, és ha látják, hogy próbálkoztál és van fogalmad róla akkor rávezetnek és megadják a jobb jegyet. De nem lehet semelyik vizsgát félvállról venni
2016. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a NIK-re is igaz. Analízis 1 és bevezetés a számításelméletbe 1-ből van vizsga, ott külön el kell érni 50%-ot elméletből is és gyakorlatból is. Elmélet fele definíciókból áll, másik fele igaz/hamis és indokolni kell.

2. félévben nincs vizsga, ott nem kell külön, ellenben van szigorlat utána és ott már megint külön el kell érni 50-50%-ot.

2016. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a 6. válaszolónak! :) Nem vagyok bulizós típus meg nem is bulizni megyek egyetemre, csak mondjuk vége a vizsgaidőszaknak vagy 2 hetente 1-2 buli úgy értem. Szak társaid vagy évfolyam társaid segítenek-e ha nem érted esetleg tanárok segítenek. Csak matekból van szintfelmérő? Ha az rosszul sikerül nem teljesítem a kért %-ot akkor nem is kezdhetem meg tanulmányaimat vagy + matek órát kell felvennem a kötelezők mellé?
2016. jan. 21. 01:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy felmérő matek, ezt hívják 0. zh-nak. Itt a középsulis matekot kérdezik célzottan, nagyon rámenve a függvényekre, algebrára és trigonometriára. Nehezítés, hogy számológép és függvénytábla nélkül. Szóval fejből ismerni kell és tudni kell alkalmazni a kül. azonosságokat, szögfüggvényeket. Az évfolyam nagy százaléka elhasal rajta, mert gimiben nem sokan vágják be, hogy cos120 az mennyi. Ha nem sikerül, akkor fel kell venni egy plusz tárgyat, azt analízis alapoknak hívják. 2 zh lesz belőle, azokon összesítve el kell érni 50%-ot és ez feltétele az igazi analízis tárgy aláírásához. Tehát ha nem sikerül a felmérő, akkor az analízis alapokon össze kell szedned a 2 zh-ból 50%-ot és csak akkor váltod ki a felmérőt.

Ha valamit nem tudsz, akkor biztos, hogy találsz segítséget, persze, csak ha nem zh előtti nap várod ezt el. A tanárok sokszor tartanak plusz konzultációt, csak jelezni kell, hogy igény van rá. Egyébként a hallgatótársak is ilyenek, baráti körökben mindig van valaki, aki ért olyat, amit te nem, és van olyan, amit te értesz ők nem. Ilyenkor órák után bent maradtok és tudást cseréltek. Ezzel nincs gond, sőt, nagyon hatékony módszer. Szoktak írni jegyzetet a tárgyakhoz a hallgatók, azokat osztogatják meg egymás között és azokból jól fel lehet készülni a vizsgákra.

Digitális technika, digitális rendszerek, elektronika és irányítástechnika. Ezeken a tárgyakon van nagy buktatás, konkrétan 80%-os bukási arány. Ott van valami elcseszve nagyon, de elvileg a vezetőség is kezdi ezt érezni, tehát változatnak rajta. Tanárcsere is történik most ott, én bizakodó vagyok, mert nekem is +1 évet jelent az ottani mentalitás a tanárok részéről.

Ezt leszámítva egyébként jó suli, segítőkész és motivált, motiváló tanárokkal.

2016. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!