Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás melyik...

Nemzetközi gazdálkodás melyik egyetemen?

Figyelt kérdés
Hol érdemes tanulni(alapszak), érdemes-e egyáltalán? Tapasztalatok? Corvinus kizárva, annyi pontom sajnos nem lesz.

2016. jan. 14. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs meg a két nyelvvizsga, és nem is vagy közel hozzá, akkor sehol nem érdemes, mivel ennél az egynél követelmény.


Egyből elhelyezkedés ennél a szaknál viszonylag alacsony a többi üzleti közgazdász képzéshez képest:


[link]


Gyakran MA-ra mennek az emberek a BA után.


Államira ugyanannyi a pont mindenhova (mivel központi ponthatáros) költségtérítésesre pedig mindenhol 300 körül.


Ha lesznek tapasztalatosok, akkor írnak (más szakon voltam) az idei HVG-s oktató karrangsor szerint

:NYME-BCE-Pannon-BGE

2016. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

#1-hez

Az előbb nem lapoztam :D


Pannon után BME és utána BGF/BGE (ugyebár ez egy és ugyanaz)

2016. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
BGE-t ajánlok, most mindegy hol van a rangsorban, ott ez a szak versenyképes, ha gazdasági menedzsment nem is, de ez biztosan igen, és kikerülve garantáltam, nem fogsz kevesebbet kapni 200-as nettónál. BME maradjon műszaki egyetem, a kar hallgatói is tudják, hogy nem ez a legjobb, és hogy ilyen téren a gazdasági 'főiskola' de ugye már egyetem (BGE) is színvonalasabb.
2016. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
garantáltan*
2016. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

és egyébként a jelentkezéshez nem szükséges nyelvvizsga..egy sem. A diplomáig pedig meglehet szerezni, akiknek nagyon nem megy a nyelv, tesznek egy általános angolt (b2)-t és egy szakmai (gazdasági szaknyelvi) b2-t (ezt egyetemen is oktatják természetesen).

Az elhelyezkedés pedig lefedi szinte az összes gazdasági szak területét, mesterszak nélkül is el lehet helyezkedni. (Alkalmazott közgazdaságtan az, ami mesterszakkal ér többet, illetve a pénzügy matematikai elemző, kereskedelem és marketing) A NYME pedig semmiképpen nem lehet a legjobb hely az országban gazdasági képzési tekintetben, tehát ez a lista egy az egyben nem helytálló.

2016. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5


Felsőfokú C1 és szaknyelvi B2 kell két b2 kevés, ha nem mind kettő szakmai.


A listáról írtam, mert megvan a HVG Diploma 2016-os kiadvány (nem ott végeztem ahogy azt írtam is).


"mesterszak nélkül is el lehet helyezkedni. "

De valahogy az emberek nem teszik, ahogy a link is mutatja.

2016. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

''De valahogy az emberek nem teszik, ahogy a link is mutatja.''


54% dolgozik + 11% dolgozik és tanul (65% tehát dolgozik valamilyen formában)


Tehát kevesebb, mint 30% nem megy dolgozni.

mesterképzésen a hallgatók 1/3-a sem vesz részt.

Szerinted akkor mit mutat a link és mivel nem lehet elhelyezkedni mesterszak nélkül?

Az meg tény, hogy erre a szakra egyrészt a pénzes szülők gyerekei mennek (20% gondolom néhány évig ünnepel, vagy rápihen arra, hogy elvégzi :D) A lényeg tehát, hogy ezzel a diplomával mesterszak nélkül, ahogy a link mutatja, elhelyezkednek.


Itt van az, ami mesterszak nélkül csak keveset ér:

[link]


Tényleg nem kötözködni akarok, de ha valaki feltesz egy kérdést, 1.válaszolj nyugodtan, DE akkor légy biztos benne, hogy amit állítasz összevetetted más statisztikákkal illetve a tényeket megerősíteni kellene a kérdező számára és a 65% munkaviszonnyal rendelkezők aránya magáért beszél.


A tanárok minősége sajnos nem viszonyítási alap, itt leginkább azt vették figyelembe, hogy melyik karon van a legtöbb doktorandusz, nem néztem bele abba a listába, de fogadok, hogy a SOTE az első helyen van, mivel ott mindenki orvos. Illetve attól, hogy valaki nem rendelkezik doktori végzettséggel (ahogy a Corvinus tanári közül sem páran) még oktathatnak sokkal jobban, mint vidéki doktori címmel rendelkező tanárok.


A nyelvvizsga követelményekért elnézést kérek, de ha jól tudom a kérdező nem is ez iránt érdeklődött. Most 1 felső + 1 közép. 3 év alatt (angolt mindenki tanult középiskolában) egy ugyanolyan nyelvből pedig gazdasági szaknyelvi vizsga nem jelenthet nehézséget.

2016. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


A többi üzleti alatt a Gazdmen(73%)/Pénzügy-Sz(80%)(/Ker-mark(68%)/Emberi e.f(78%)-ot értettem, ahogy a felvi is ezeket sorolja oda.


Az alkalmazott közgáz a "közgazdasági" nem az "üzleti" csoportban van.


"A tanárok minősége sajnos nem viszonyítási alap"


Valakinek az lehet, ezért írtam, hogy mi és mivel a különszám fizetős ezért ehhez az infóhoz nem nagyon lehet "ingyen" hozzájutni de egyébként is hozzátettem: "Ha lesznek tapasztalatosok, akkor írnak" "az idei HVG-s oktató karrangsor szerint "

2016. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A nyelvekkel nincs gond. Várom a további véleményeket.
2016. jan. 16. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nézd meg ezt is:

[link]

2016. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!