Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, hogy rengeteg ilyen...

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de ismét megkérdezném:Zéró matektudást akarattal, átlagos képességekkel lehetséges olyan szintre fejleszteni, hogy teljesíthető legyen egy kőkemény matekos szak?

Figyelt kérdés

Mindig nehezen ment a matek.Hetedikes koromig gyakorlással, komoly erőfeszítések árán azért sikerült jó jegyeket kapnom belőle mert volt egy lelkiismeretes tanárunk aki akár egyénenként is foglalkozott velünk.Miután ő súlyosan megbetegedett, kaptunk egy nemtörődöm, flegma tanárnőt aki nem tudott tanítani és nem is érdekelte merre haladunk a tananyaggal.Részben az én akkori lustaságom és részben az ő inkompetenciája miatt ott végképp elcsúsztam matekból, és onnantól kezdve az érettségiig csak a szerencsén múlt, hogy egyáltalán idáig eljutottam.

Szeretnék egy olyan szakot elvégezni így közel a 30-hoz, ami biztos megélhetést nyújt és tisztában vagyok azzal, ennek elérése érdekében nem lehet kikerülni a reál tárgyakat.Hatalmas akaraterőm van és a szégyen, hogy 26 éves koromra semmit sem értem el egy érettségin és két nyelv megtanulásán kívül, óriási motivációt jelent.Amikor egy képzett emberrel beszélgetek, kisebbnek érzem magam mint a mákszem és ezen akarok változtatni.Megjegyezném, hogy bár gyorsan tanulok nyelveket, nem tartom magamat intelligensnek.Mindenképpen szükség van egy absztrakt, átlagos képességekkel fel nem fogható dimenziókban való gondolkodásban való képességre egy mérnöki szak elvégzéséhez, vagy gyakorlással ellensúlyozhatók a hitvány adottságok?


2016. jan. 16. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném. Vannak használható szakok a matekon túl is.
2016. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mateknak egy kulcsa van a sikerhez szerintem, végtelen matekfeladatok önálló megoldása, gyakorlása, ismét és ismét, amíg nem megy teljesen önállóan. Tehát ha sokat gyakorolsz minden matek és hasonló előadás után, nap mint nap, amit nem értesz feladatot rögtön megkérdezel konzultációban az oktatótól, akkor menni fog. De iszonyat sokat kell feladatokat megoldani.
2016. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!