Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy gazdaságinformatikus? (Szeged! )

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok dönteni.Mindkét szak nagyon érdekel.Matekból elég jó vagyok,programozásból van egy elfogadható alapom.Fizikából nem vagyok nagy durranás,de ez betudható egy iszonyú rossz tanárnak.(A hajlandóság mindig is megvolt,és nem is állok hadilábon vele,de nem megy olyan jól mint a matematika.)


Mérnökinformatika igazából azért is tetszik egy iciripicirivel jobban,mert onnan mehetek villamos,mechatronikai mérnök mesterképzésre is.A gazdaságinformatikussal meg nem.Segítsetek dönteni.Előre is köszi.



2016. jan. 17. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mérnökinformatikus
2016. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkét szak jó, mindkettővel nagyon jól el tudsz tudni helyezkedni. A betöltendő munkakörök mások. Gazdinfón nyilván tanulsz közgazdaságtant, vállalatgazdaságtant, számvitelt stb. is, mérnökinfó inkább fizikásabb/mérnökösebb. Matek mindkét helyen nagyon kell. Gazdinfó után vállalatoknál szoktak elhelyezkedni a végzettek, és ott adatgyűjtéssel/elemzéssel/válallati informatikai rendszerekkel/üzleti intelligenciával foglalkoznak, mérnökinfó után pedig elég sok minden szóba jöhet. Szerintem döntsd el az alapján, hogy infó melett inkább áramköröket nézegetnél, vagy üzleti terveket :)
2016. jan. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Könnyű eldönteni: a fizikát szereted-e jobban vagy a gazdasági tárgyakat. Nyilván mérnökinfón is van egy minimális gazdaság (1-2 kurzus erejéig), de gazdaságinformatikán abszolút nincs fizika vagy ahhoz kapcsolódó dolog.
2016. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten programozónak készülnél, akkor a mérnökinformatikussal jobban jársz.
2016. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gazdaságinformatikus vagyok, az infós szakok tantervének a törzse nagyrészt megegyezik (tehát az alap infós tárgyak és a matek nagyrészt ugyanazok).


A különbséget már leírták, nálunk gazdasági tárgyak (számvitel, vállalatgazdaságtan, stb.) a mérnökinfón pedig fizika, elektro, ésatöbbi... Ha valóban olyan irányba akarsz menni amiket írtál, akkor szerintem egyértelműen a mérnökinfó (de a fizikára akkor gyúrj rá önszorgalomból).


Elhelyezkedésnél egyébként 90%ban mindegy melyiket végezted, kizárólag a szaktudásodat fogják nézni (programozóknál ez hatványozottan igaz).

2016. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, hogy a tudást fogják nézni. Én is gazdinfósként dolgozok programozóként, de szerintem könnyebb dolgom lett volna, ha mérnökinfóra megyek anno, csak nem igazán voltam benne biztos, hogy én ezt szeretném csinálni ezért egy ilyen átmeneti megoldást választottam.
2016. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!