Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beáldoznál 2-3 évet az életedb...

Beáldoznál 2-3 évet az életedből felnőttként arra, hogy csak tanulj, úgy hogy van megtakarításod amiből megélj, egy olyan diplomáért amivel biztos elhelyezkedési lehetőséged lesz, és viszonylag jól meg fogsz élni belőle?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok mindentől függ, de ha olyat tanulhatnék, ami érdekel is, akkor mindenképp.
2016. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem igazán, mert semmi nem garantálja hogy új papírral rögtön a héten alkalmaznának. Ha meg teszem azt felajánlanának 120ezret/hó akkor meg otthagynám mert egy gyárban is meglehet annyit keresni.
2016. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen idős vagy, milyen biztos a mostani munkád.

18 éves korától felnőtt az ember, neki mindenképp azt javasolnám, hogy tanuljon. 40-50 évesen meg egy biztos állással már nem mondanám, hogy üljön vissza az iskolapadba.

2016. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár ötöt is, szaktól függően.Egy diploma mindig több ajtót nyit meg előtted.Nézz csak szét az álláshirdetések között.Sok munkához pusztán egy diploma és nyelvtudást várnak el.Én 27 éves fejjel tervezek 6 évre visszaülni az iskolapadba mert rájöttem, hogy mennyire elb.sztam, hogy rögtön az érettségi után buta módon külföldön egy gyárban robotolva pazaroltam el a fiatal éveimet.Tanulj!
2016. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A munkám nem biztos,és olyan,hogy ha kirúgnak,kereshetek másikat.Olyan szar világban élünk,hogy nem szeretnék egyik munkából a másikba szédelegni,bizonytalanságban élni stb. mind e mellett van egy kisgyermekem is,miatta is fontos.Sajnos én is munkával csesztem el a fiatal éveimet,és nem tanulással.A mostani lehetőség viszont olyan amit úgy érzem nem érdemes kihagyni,csak kicsit luxusnak érzem azt,hogy ne dolgozzak.Viszont gyerek mellett nem fogok tudni tanulni is meg dolgozni is.Vagy ez-vagy az!

2016. jan. 17. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így már bajosabb, de messze nem lehetetlen.Hallottál már a szegedi nőről aki 37 évesen, 3 gyerekkel vágott bele az orvosiba és megjegyzem nagyon jól halad vele?A külföldi munka a sok negatívumával egyre dologra tényleg megtanított.Mindig vannak lehetőségek és tényleg egyszer élünk csak.


[link]

2016. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kicsit off: utolsó, én hallottam róla, sőt, keresgéltem is utána a neten, de friss infót nem találtam. Nem vezet már blogot sehol? Őszintén érdekelne, mennyit látja a 3 gyerekét orvosi mellett, és mit jelent a "jól halad vele". Nekem 2 van, 3 lesz, és mindig is érdekelt az orvosi, ezért is fogott meg, amit csinál. De én nem látom, hogy ezt normálisan meg lehet valósítani.
2016. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy mit szeretnél tanulni, hogy hogyan tudod beosztani az idődet, és hogy milyen tempóban tudsz tanulni. mert valakinek kevesebb idő is elég, míg mások szenvednek, mert nem megy bele a fejükbe a tananyag. Azért mert régen ültél iskolapadban még nem azt jelenti hogy nehezen fog menni. Szerintem minden elhatározás kérdése.

Nem hiszen hogy luxus hogyha csak tanulsz, mert az is sok időt és energiát igényel, hanem inkább az a kérdés, hogy biztonságban fogod-e magad érezni úgy hogy a megtakarításodból élsz, jövedelmed pedig egyáltalán nem lesz.

2016. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen mert ez csak 2-3 év,utána pedig biztos jövedelmem lesz,és ez sokkal fontosabb szerintem.persze áldozat,de megéri.
2016. jan. 19. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!