Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakra...

Szerintetek melyik szakra menjek? Turizmus-vendéglátás vagy gazdálkodási és menedzsment? (BGE, MET)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy azt sem tudom eldönteni, hogy melyiket jelöljem elsőnek és azt sem, hogy második helyen inkább a szaknál maradjak, tehát jelöljem ugyan azt a szakot amit első helyen csak másik iskolában, vagy pedig inkább a másik szakot ugyan abban a suliban?

Az biztos, hogy BGE lenne a cél tehát az első kérdés, hogy BGE-n tur.-vend. vagy gm?

És második helyen megjelöljem ugyan ezt a MET-en vagy inkább jelöljem a BGE másik szakát és csak 3.-4. helyen jelöljem a MET-et?

Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de remélem valamennyire érthető.. :) Mi a véleményetek a METről és a BGE-ről? Hova érdemesebb menni?:) Eleinte minden áron vendéglátást szerettem volna tanulni, mert ebben nőttem fel és már tapasztalatom is bőven van benne.. Viszont mindenképp vállalkozni szeretnék és hallottam, hogy a gm jobban rá megy a vállalat irányításra.. Viszont vendéglátáson kézzelfoghatóbb dolgot tanulnék és valamennyivel gyakorlatiasabb is.. Sokan mondják, hogy büfészak.. Lehet itthon az, viszont én mindenképp külföldön szeretnék élni, és külföldön vendéglátásban mindig is ellehetett helyezkedni.. Szóval mit csináljak?:)



2016. jan. 19. 00:48
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
54%

Egyetemek tekintetében nem nyilatkozom, mert nincs tapasztalatom velük, viszont mindenképpen a gazdment jelöld elsőnek. Sokkal piacképesebb szak.

Helyedben nekem ez lenne a sorrendem: gazdmen egyik egyetemen, gazdmen másik egyetemen, utána a turizmus

2016. jan. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval. Külföldön vendéglátásban diploma nélkül is el lehet helyezkedni.
2016. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
33%
Mind a kettő büfé szak. Ha külföldi munkavállalásban gondolkozol, akkor mindenképp turizmus-vendéglátás, mert a magyar GM külföldön szerintem semmire nem jó. Ha meg vállalkozni szeretnél, akkor MSC-n válassz ilyen szakirányt. Mert a turizmus-vendéglátás is közgazdász végzettséget ad ezen a szakon.
2016. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
12%

MET rövidítésű egyetemet nem ismerek. A BGE az az átnevezett BGF.


Egyik szakot sem javasolnám. Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy MSc-vel lehet értelme ilyesmiknek. Ha a turizmus és vendéglátás területén szeretnél vállalkozni, akkor ahhoz a turzimus-vendéglátás szak a jobb, de egy komolyabb valódi egyetemet kellene választani pl. SZIE vagy BCE.

2016. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
10%
4-esnek igaza van, jobb lenne valami értelmesebb intézményben elvégezni. A ZSKF lenne talán a legjobb választás. Én ott végeztem és sokszor hallom azt a munkáltatóktól, hogy többre értékelik mint a bme-t vagy a bge-t. A corvinusrol nem tudok nyilatkozni.
2016. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
38%

Ha mindenképpen ezeknél az egyetemeknél akarsz maradni, akkor az első két helyre írd be a két gm-et és a 3-4. helyre a tv-t.


Egyet értek az elöttem szólókkal, ha külföldre akarsz menni akkor lehet hogy nem ezeket az egyetemeket vagy nem ezeket a képzéseket kellene választanod. Ha maradsz ezeknék a képzéseknél akkor javasolnám hogy inkább a corvinust, szent istvánt vagy az óbudai egyetemet célozd meg.

2016. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

MET= Budapesti Metropolitan Egyetem (BKF)

Mi a baj a BGE-vel?

Mit kéne választanom, ha külföldre szeretnék menni?

Az Óbudairól mik a tapasztalatok?:)

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2016. jan. 19. 21:52
 8/55 anonim ***** válasza:
84%

ZSKF mint értelmes intézmény? Haha ez jó vicc, legszínvonaltalanabb intézményként tartja számon minden munkáltató, felsőoktatási ranglistákon mindig utolsó.

A MET az most van felívelőben, nyomják bele a pénzt már lehet ott is angliai diplomát szerezni stb. én várnék pár évet hogy mi sül ki belőle, hogy egy olcsóbb IBS vagy egy CEU lesz belőle (mondjuk utóbbira nem sok esélyt látok, inkább a kettő közt valahol).

Szóval BGE, mert lehet, hogy az oktatásban nem lesz különbség, de a munkáltatók ismerik.


Egyébként egyértelműen a gazdmen-re szavazok, turizmussal nem tudsz elhelyezkedni, a gazdmenről ezeket olyanok írják, akik azt sem tudják mi ez a szak.

Az üzleti és a gazdasági élet szinte minden részéből kapsz egy kis tudást ezért elég átfogó szak, ennek hátránya, hogy nem mélyültök el annyira semmiben, viszont ez szakiránnyal kompenzálható, vagy későbbiekben egy msc-vel(akár külföldön, ha ilyen terveid vannak, Angliában a legtöbb csupán 1 éves). Előnye, hogy mivel nem specifikus tudást kapsz mint egy turizmussal mondjuk, ezért elmehetsz hr területre dolgozni vagy pénzügyi területre is vagy akár valami turisztikai vállalatnál is. Fordítva ez már nem igaz.

2016. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
0%
A ZSKF Magyarországon a legszínvonalasabb intézmény, sőt vetekszik a külföldi intézményekkel... Maguk a tanárok mondták. Ráadásul a statisztikákban is az derül ki, hogy magas kezdőfizetésre számíthatnak.
2016. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
79%

Ezt ugye most te sem gondolod komolyan amit leírtál? :D Hát ezen most jót nevettem... :D

Mindjárt jobb lesz a zskf mint az Oxford.

Azoknál a multi, SSC vagy big4(5-6) cégeknél ahol tartanak feketelistát a ZSKF kivétel nélkül mindegyiken rajta van szinte. :D De igen, Magyarország legszínvonalasabb intézménye, meg a külföldi egyetemeknél is jobb. :D Meg ki van adva a tanároknak, hogy nem nagyon buktathatnak, mert aki odamegy az nem tanulni megy, csak a papír kell neki és kell a sulinak a pénz. :D

De mint írtam, aki odamegy annak csak a papír kell, a helye már régen megvan. Persze, hogy sok a kezdőfizetésük. Az meg, hogy az ottani tanárok dicsérik, szimpla marketing. Egyébként nem is nagyon van saját tanári gárdája a sulinak (saját doktori iskola nélkül ez nehéz is) jórészt más főiskolákról meg egyetemekről járnak át a tanárok, de negyedannyi színvonallal sem tanítanak mint egy Corvinuson, nyilván annyit nem is várhatnak el egy ZSKF-es diáktól mint egy Corvinusos diáktól... Más a hallgatók színvonala. :D

Ez egy megélhetési főiskola a tanároknak, mint amilyen ez Edutus meg ilyen főiskolák :D

2016. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!