Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol osztatlan tanárképzés...

Angol osztatlan tanárképzés és Anglisztika között mi a fő különbség?

Figyelt kérdés

Nem tudok dűlőre jutni, hogy angol-történelem osztatlan tanárképzésre vagy anglisztikára jelentkezzek. Leginkább azt nem tudom, hogy miben különbözne az angol képzés a 2 szakon? Néztem ELTE-TKK-n tantervet és ott is ugyan úgy voltak olyan tantárgyak, mint anglisztikán (pl.angol irodalom stb.)

Előre is köszi a válaszokat!


2016. jan. 22. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
TANÁRKÉPZÉS. Anglisztika alapszakkal nem lehetsz tanár. Az angol részképzés maga valószínűleg érdemben nem különbözik.
2016. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha anglisztika alapképzésre jelentkezel, és utána folytatod mesterképzésen, fordító-tolmács végzettséget szerzel. Ráadásul idén ősszel indul utoljára tanári mesterképzés, tehát aki a jövőben tanár akar lenni, annak osztatlan tanárképzésre kell majd jelentkeznie. :)

Az osztatlan tanárképzés során fel kell venned egy másik szakot, illetve pedagógia-pszichológia modult. :)


Szerintem tanárnak érdemesebb tanulni, családi példán keresztül látva, ugyanis nyáron rengeteg a szabadidejük, és a fizetés sem rossz. :) Ellenben fordítókból, pláne tolmácsokból Dunát lehetne rekeszteni. Azt gondolom, tanárként könnyebb elhelyezkedni, pláne hogyha az ember az angol mellé felvesz egy másik nyelvet, esetleg egy reál szakot.


Üdv,

Egy hallgató a Debreceni Egyetemről

2016. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!