Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági informatikus szak...

Gazdasági informatikus szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Vannak "magolós" részek? Mennyire kemény a matek. Négyes vagyok matekból, volt már itt kérdésem egy órája joggal kapcsolatban. Most a gazdasági informatikáról szeretnék mélyebbre hatóan kérdezni. Várom a személyes tapasztalataitokat.

2016. jan. 22. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem semennyire. Diákmunkán volt néhány gazdinfós kollégám, kívül-belül szőke nagyon cicababák. És 4-5 vizsgákat csináltak. A statisztikát emelték csak ki, hogy nehéz, de az minden gazdasági szakon az.
2016. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Könnyű annak, aki tud:

- Programozni

- a matekot

- a közgáz tárgyakat

- és a nyelvvizsgát is leteszi

De nekem is csak "ismerősök beszámolója", jellegű tájékozottságom van.

2016. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem van egy ismerősöm, aki egy négyes tanuló volt középiskolában, lazára vette a figurát, aztán most meg erre a szakra jár, már lassan el is végzi. Valahogy úgy vagyok vele már, hogy talán ez jobb, mint a jog, mert ugye ezen a kettőn agyaltam. Munkalehetőségekről tudtok valamit? Esetleg van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2016. jan. 22. 22:50
 4/14 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám amúgy már megvan szóval az kipipálva.
2016. jan. 22. 22:51
 5/14 anonim ***** válasza:

#3


Sokat nem jelent, hogy ki hányas, én 4-4,5 között vagyok általános iskola óta, és az oklevelem is oda esik.


Hogy lehet jog, vagy Gazdinfó?

Egyikhez reálos, megértős, másikhoz "magolós" képesség kell inkább.

2016. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekel, de inkább humános vagyok egyébként. Magolni viszont nem szeretek.
2016. jan. 22. 23:15
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát inkább értelmezek, átgondolok és úgy tanulok. Szeretem átlátni a dolgokat. Addig meg nem nyugszom amíg nem tudom, hogy mi miért van, ha valamilyen feladványról van szó legyen az bármilyen tárgy.
2016. jan. 22. 23:16
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


A törvények/törvénykönyveknél, a "mi miért van" a "valaki ezt gondolta, és a parlament megszavazta" szintű a dolog :D .


Amúgy Gazd.men./Pénzügy nem érdekel? Mivel szerintem ezek a "mi miért van" szakok a jog és a gazdinfó "környékén"

2016. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A gazdálkodás menedzsment is érdekelt, de azt egy ismerős elvégezte és gyakorlatilag "küld ki, menj be" szerepet tölt be, mintha valami asszisztens lenne. Pénzügyön még nem gondolkoztam. A matekon ha kell megtanulom, nem azon múlik, a múltkor is 7 órán keresztül gyakoroltam, de rá is jöttem mindenre amire akartam és meg is lett az eredménye. Konkrétan minden szak nehéz, de ha abból a szempontból nézem, hogy mi érdekelne, akkor a "megértős" dolgokat jobban szeretem. A pénzügynek majd holnap utánanézek még, esetleg lehet, hogy kiírok még egy kérdést. :)
2016. jan. 22. 23:39
 10/14 anonim ***** válasza:

#10


Nyilván nem általános, hogy minden gazd.men.-es ilyen állást tölt be :D

2016. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!