Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nem érdemesebb...

Szerintetek nem érdemesebb inkább egy fővárosi egyetemre menni, ha vidéki nevenincs egyetemek is ugyanazt követelik?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen szak, és melyik "nevenincs" egyetem, mert a vidékiek közül is sok erős egyetem van, ahol piacképes diplomát adnak. Ha gazdasági szakra szeretnél menni, akkor valóban érdemesebb mondjuk BME, BCE, BGE közül menni valamelyikre, mint pl a NYE-re, de sok olyan szak van, ahol nem számít hol végzed, ilyenkor a hozzád közelebbi a célszerű választás.
2016. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban nagyban függ attól, hogy milyen szakra szeretnél menni, és melyik az általad neve nincs egyetem mert vidéki intézmények közül is van sok nagy egyetem. Azzal eggyet értek az elsővel, hogy ha gazdasági pályát szeretnél megcélozni mindenképpen elönyösebb a három nagy pestit választani, mint mondjuk egy kis vidéki egyetemet ami lehet jó egyetem csak éppen gazdasági élet központja mégis csak pest így az ottani munkáltatók jobban értékelnek egy BME, BGE vagy BCE diplomát.

De nem kell leszólni a többi vidéki egyetemet nem arrol van szó hogy ezek rosszak lennének az NYE magyaország egyetlen erdészeti és faipari egyeteme. A kaposvári mondjuk az egyik legjobb agrár egyetem gödöllő mellett, de egyiknek sem a gazdasági képzése miatt lett híres, persze ez sem azt jelenti hogy az ott égzett közgazdászok nem tudnak elheéyezkedni, csak inkább megragadnak ott a kis helyi vállalatoknál. Míg egy BCE gazdász diplomába mindenképpen több lehetőség van.

2016. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NYE-n a NYíregyházi Egyetemet értettem.
2016. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen közben már rájöttem hogy el összekevertem:)
2016. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a követelmények nehézségétől lesz jó egy egyetem, hanem az oktatás minőségétől. Ha sz..rul oktatnak, nehezek a számonkérések és megbukik az emberek 90%-a az nem jelenti azt, hogy jó egyetem.


Egyébként meg minden képzési kategóriának megvannak a nagy egyetemei és nem mind a fővárosban van. Műszaki pályát megcélzóknak például a győri egyetem is kiváló célpont lehet, orvosok számára is ott van Pécs, Szeged meg azt hiszem Debrecen, vagy ahogy már említették, vannak olyan szakok, amik csak egy helyen vannak és nem a fővárosban.

2016. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!