Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser Bsc és...

Műszaki menedzser Bsc és Gépészeti modellezés Msc-nek van értelme?

Figyelt kérdés
A Bme-n tervezném. Vélemények? Továbbá valaki egy részletesebb ismertetést a gépészeti modellezésről? Elhelyezkedési lehetőségek?

2016. jan. 23. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

En hanyagolnam a muszaki menedzser BSct, inkabb egy sima gepeszetit valasztanek, bar nem tudom most mik az aktualis kepzesek.


A gepeszeti modellezes egy nagyon komoly szakterulet, es van ra kereslet. Baromi eros termeszettudomanyos alaptudas kell hozza.


Alapvetoen a gepeszeti tervezesben elofordulo problemak szmiluaciojaval foglalkozik, tehat pl. egy gepelem terhelesenek szimulaciojaval, vagy aramlastani szimulaciokkal. (FEM)


Szerintem jo szakirany, de nem valo mindenkinek.

2016. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

itt egy kis olvasnivalo.


[link]

2016. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Sima" mérnöknek nem vennének fel, régen matekversenyeket nyertem, nagyon jó voltam fizikából, de közbejöttek a dolgok és egy rossz iskolába kerültem ahol nemkészítettek fel semmire. Kémia, fizika, emelt matek, biosz érettségi felejtős sajnos.
2016. jan. 23. 21:13
 4/7 A kérdező kommentje:
És az is hozzátartozik, hogy műszaki menedzserre van esélyem államira bekerülni. És ha teljesítek bizonyos tárgyakat, mehetek gépészeti modellezés msc-re. Ha valaki esetleg még tudná, hogy hol éspontosan mit dolgozhatnék ezzel, azt is megköszönném.
2016. jan. 24. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom a muszaki menedzseri BSC mennyire adja meg az alapokat ehhez a szakiranyhoz. Az gyakorlatilag egy gepesz light, szerintem sok ertelme nincs, de nyilvan neked ha nincs mas lehetoseged akkor menj oda meg mindig jobb mint a semmi.


Ezzel a szakirannyal minden olyan cegnel el tudsz helyezkedni, ahol gepeszeti tervezes/fejlesztes van, en peldaul autoiparban vagyok tervezo, es vannak ilyen kollegaim, akik csak vegeselemes szimulacioval foglalkoznak.

2016. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az még érdekelne, hogy mennyire monoton munka, meddig lehet vele eljutni és mennyit kereshetek? (a műszaki menedzser bsc csak az állami támogatás és a gépészeti modellezés msc-re való továbblépés lehetősége miatt kell. Ez gyakorlatilag a "b-terv"-em. Mindig érdekelt az űrkutatás, a felfedezések az újítás, csak sajnos az élet ugye úgy hozta, hogy mérnök most nem lehetek, ez áll a legközelebb. Az "a-terv" a nemzetközi gazdálkodás.
2016. jan. 24. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem jó B terv ez


egyik ismerősöm most műszaki menedzserről ment minden gond nélkül mechatronika msc-re

persze ő mindig is műszakibb beállítottságú volt és volt is hozzá affinitása

2016. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!