Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elérem az önköltséges szak...

Ha elérem az önköltséges szak ponthatárát egyetemi felvételin, még elutasíthatnak?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm ma mondta, hogy az még hogy valahova 373 volt tavaly a ponthatár az önköltséges szakra, és esetleg most is annyi lesz, az nem jelenti azt hogy felvesznek ha elérem, mert megvan hogy max mennyi ember vehető fel. Na én ezt logikátlannal tartom, mivel azért létezik a ponthatár hogy aki azt eléri azt veszik fel. Kommunikáció és médiatudomány érdekelne, de inkább az önköltségesre látok esélyt hogy felvegyenek. Gondolom azért olyan későn határozzák meg a pontokat, hogy tudják mekkora a túljelentkezés, és gondolom ha nagyon sok (tömeg szakok esete, pl kommunikáció) akkor felteszik magasra, hogy csak annyi embert vegyenek fel amennyi a kapacitás. A kérdésem végülis az hogy tegyük fel most is 373 lenne a ponthatár önköltségesre, és én elérem, mondjuk van 390 pontom, ebben az esetben történhet olyan hogy arról értesítenek hogy nem vettek fel? Ennek amúgy mi értelme lenne? Akkor tegyek feljebb a ponthatárt, mert akkor érthető az elutasítás.

2016. jan. 26. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szakra 20 embert vesznek fel akkor a jelentkezők közül a 20. legmagasabb pontszámú embernek az eredménye lesz a ponthatár. Tehát ha elérted a ponthatárt akkor felvesznek.
2016. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem ,hogy ki terjeszti ezeket a rémhíreket. Ha elérted a kihirdetett ponthatárt akkor fel vagy véve.
2016. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, te tudod jól, a barátnőd butaságot beszélt.
2016. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom a barátnőd még egyetem közelében nem járt, ha ilyen értelmeseket mond. Mondjuk, ha belegondolok, kik járnak oda manapság... Inkább csak remélem, hogy nem.
2016. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is nagy butaságnak tartottam amit mondott, mi értelme lenne? Amúgy osztálytársam, most fogunk érettségizni ebben az évben.
2016. jan. 26. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!