Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedés- vagy járműmérnöki...

Közlekedés- vagy járműmérnöki szak, ha utána pilótának szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha pilótának szeretnél tanulni az egy teljesen különálló képzés amit magánúton tudsz elvégezni feltételezem ezzel tisztában vagy. Tehát egyetemen nincs pilóta képzés. Szóval szerintem a járműmérnöki mindenképp közelebb áll mert mikor majd elkezded a ppl-t ott lesz szerkezettan meg ilyenek tehát, ha járműmérnökit légijármű specen végzed el ráadásul az műszaki szempontból nyilván mindenképp nagy előnyt jelent. De ettől persze még nem leszel pilóta félre ne értsd.

Úgyhogy jármű egyértelműen.

2016. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

Igen, tudom, h nem egyetemen képeznek pilótákat, csak szeretnék egy diplomát is a zsebemben tudni :)

2016. jan. 25. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:

A diploma mindegy milyen.

A járműmérnöki kar jó dolog, de semmi köze a pilótáskodáshoz. Nem fogsz semmit profitálni ebből.


Régebben volt (talán most is van?) Nyíregyházán repülőmérnöki képzés, aminek a keretében pilótajogsit is kaptak a diákok.

Brutál túljelentkezés volt mindig, de egy jó alap volt a további repülős tanulmányokhoz.


Szóval, ha ez nem megy, akkor bármilyen diploma jó lesz, és utána repülés.

Nagyjából 10millára készülj.

2016. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!



Nyíregyházán valóban van ilyen képzés, de most már a közlekedésmérnöki szak speciális légiközlekedési hajózó képzésére kell jelentkezni. Mivel a tananyag része ugye a repülés is, így meglehetősen drága a képzés, és sajnos csak költségtérítésesre lehet jelentkezni néhány éve. Itt sok mindent megtudhatsz:


[link]


Illetve ha sima közlekedésmérnökit végzel, akkor utána szintén el tudsz végezni olyan szakirányú továbbképzést, mintha erre a légiközlekedési hajózó közlekedésmérnökire jártál volna, viszont természetesen a magas költségek itt is fennállnak:


[link]


Utóbbinál már több mint kétszer annyi a tandíj, de maga a képzés már nem hét félévből, csak háromból áll, mivel ez már csak a specializációs tárgyakat foglalja magában. Nem tudom, hogy a pilótaképzés mennyibe kerül, és azt sem tudom, hogy melyik a jobb választás a kettő közül, sajna csak ennyiben tudtam segíteni.

2016. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ami a Nyíregyházin volt pilótaképzés egyetemen belül (lehet, hogy még most is van ezt nem tudom) azzal a polgári légiközlekedésben nem sokat tudsz kezdeni.


'A járműmérnöki jó dolog, de semmi köze a pilótáskodáshoz.'


A járműmérnöki master repmérnöki speccel azért a műszaki részéhez mint mondtam elég jó alapot ad. Sőt. És erre már a PPL-nél szüksége lesz.

2016. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5


Hidd el, h nem kell.

A ppl-nél az a szerkezettan középiskolás szint, és ez később sem durvul sokat.

Nagyon nem kell tudnia egy pilótának kétáramú gázturbinát szerelni. Neki azt kell tudni hogyan, nem azt, hogy mitől.


Nem is ilyen dolgokkal traktálják egy képzés során. Sokkal fontosabb dolgok vannak, például fónia, aerodinamika, navigáció, stb.


A gépészettel foglalkozzon a szerelő. Neki van jogosultsága hozzá.

2016. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt mondtam, hogy nagy előny és hidd el, hogy nem árt, ha tudja, CPL-ig meg van mindenem úgyhogy tudom miről beszélek. Nem teljesen ugyanaz a szerkezettan sem mint középiskolában és még csak nem is egy szint. Azért egy repgépszerelőnek több meg komolyabban tanítják a szerkezettant mint PPL-en. Bár gondolom, te repgép szerelő vagy, ha ennyire jártas vagy a témában ugye?


'Nagyon nem kell tudnia egy pilótának kétáramú gázturbinát szerelni.'


Ki mondta, hogy kell tudnia? Én azt mondtam, hogy a járműmérnöki légijármű spec meg a master jármű repmérnöki spec az nagy előnyt jelent a PPL szerkezettan része miatt.

2016. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7

Nem szerelek, pilótákat oktatok ;-)

2016. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezzel tisztában lehetnél.
2016. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!