Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámítás. Milyen tárgyból...

Pontszámítás. Milyen tárgyból kell emelt érettségi a Kereskedelem és Marketinghez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A "jó" minősítésű diplomám és a felsőfokú nyelvvizsgám a DE-n összesen 400 pontot ér.


Ha munka mellett elvégezném levelezős képzésben (persze a 2017-ben induló) Kereskedelem és Marketing szakot (tételezzük fel, hogy akkor is lesz még) akkor milyen érettségi tárgyból kell emeltet tennem? Ill. jól tudom, hogy csak egy emelt érettségire jár a többletpont (és nem lehet halmozni)?



2016. jan. 26. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedelem és marketing BA képzésre nem szükséges semmilyen tantárgyból emelt szintű érettségit tenni. Olyan pedig nincs, hogy ne lehetne halmozni az emelt érettségiket, annyi a kitétel, hogy maximum 100 plusz pontot szerezhetsz, illetve az érettségi vizsgakövetelmények között szerepeljen az a tárgy, amiből emeltet kívánsz tenni.
2016. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ! Tehát ha jól néztem utána, akkor a diploma 360 pontja + a nyelvvizsga 40 pontja + egy másik nyelv emelt érettségijének 50 pontja (akkor én ezt választom) kihozza a 2015-ös ponthatár alsó értékét. És amennyiben nem változik semmi jövőre, kis szerencsével van esélyem, hogy felvesznek, igaz?
2016. jan. 29. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem tudom, hogy a diplomát hogy számítják be, de ha 360 pontot adnak érte, akkor minden további nélkül megvan az esélyed. Sok sikert! :)
2016. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 😃
2016. febr. 6. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!