Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van az egyetemen olyan szak,...

Van az egyetemen olyan szak, ami kimondottan a mikrokontrollerekre specializálódik?

Figyelt kérdés

Ez ugye egy kétágú szak, mert egyszerre kell tudni programozni és kell kenni-vágni az elektromosságtant (vagy mit -_^ :D ). Vannak ilyen szakok? Esetleg van olyan aki ilyenre jár, vagy elvégezte már?


Igazából én nem azért akarnám ezt tanulni mert ezt akarom dolgozni, csak a tudás érdekel az egészből, szóval ezért nem kérdezem hogy megéri-e vagy hogy hol lehetne elhelyezkedni, de azért ha erről tud valaki valamit és megemlíti, akkor azt is megköszönöm :)


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2016. jan. 26. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ilyen nyilván nincs, azért igyekeznek legalábbis bővebb, általánosabb dolgokat oktatni, de a BME-n volt mechatronikai főiskolai szak, nem tudom, most van-e. Meg hát a villamosmérnöki is ez, csak ott még többet tanítanak, még nehezebb.
2016. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem ha valaha gyakorlatban akarsz foglalkozni a szakmáddal, eszedbe ne jusson BME-re jelentkezni. Aki itt végez Excel táblát fog tölteni, menedzser lesz..stb. Sajnálom hogy ide járok, az egyetem neve nagy, de azzal a seggemet is kitörölhetem, mert a gyakorlati tudás nulla amit átadnak. Van a BSc képzés alatt kb. két félév labor.


Inkább a veszprémi egyetemet, de méginkább az óbudai egyetemet javaslom, ha akarsz MCU-t programozni és a sok felesleges szőrszálhasogató elméletet biflázni.


Sok sikert!

2016. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hát nekem mindegy milyen egyetem, úgy értem a hírnév, mert az SZTE meg a BME az isten itthon, de tőlem akár egy kis városban is lehet, ha a megfelelő tudást és oktatást meg tudják adni, mert mondom én inkább a tudás miatt mennék és nem a munka miatt.


És nincs ilyen szak? De hát akkor hogy tanulják ezt meg az emberek? Úgy értem itt oké, hogy van általában az adott termékre egy Developer Kit program, de hát azt is meg kell tanulni. És hiába áll itthon neki az ember tanulni, az nagyon nem olyan, mert a tanulási idő 80%-a stackoverflow meg ilyen oldalak böngészésével fog telni, hogy a kérdéseimre választ kapjak :/


Szóval itt a programozás legalább olyan fontos mint az elektromossági ismeretek

2016. jan. 27. 01:20
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Amit leírtál az az igazság.

Nincs más út, csak a szenvedéssel kikövezett út.


Stackoverflow és társai... az Óbudai Egyetemen van több tantárgy is villamosmérnök szakon, ahol mikrovezérlőt programoznak.


A Microchip PIC, ill. az Atmel AVR 8-biteseit, emellett ARM architektúrájú 32-bites Texasos MCU-t is. Bizonyos szakirányon kapsz VHDL tudást is FPGA-ra. EZ a Műszer-Automatika szakirány.

2016. jan. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

" Aki itt végez Excel táblát fog tölteni, menedzser lesz..stb"


Ez meg konkretan hazugsag. De ordas nagy.

2016. jan. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
A BME-n egyre több tárgy foglalkozik a mikrokontrollerekkel, és nem csak elméleti tudást ad. Nem tudom ki találta ezt ki.
2016. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kifejezetten ilyen szak nincs, de ha csak ez érdekel akkor felesleges elvégezni egy pl mérnökinformatikusit.


Páran ajánlják a tavIR 60 napos arduino kurzusát a magyar arduino csoportban, először próbáld ki azt(ingyenes, online kurzus)

2016. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

"Ez meg konkretan hazugsag. De ordas nagy."


A te információid honnan származnak? AZ enyémek aktuálisak, és multicégektől, mint a GE és a Bosch.

Jelenleg BME-s vagyok ( sajnos ). Érdekes egyébként az is, hogy a másik állításomat - miszerint 2 félév labor van a BSc képzés alatt - nem cáfoltad.


Ezt az igazság elismerésének veszem. A digit labor BME-n ledvillogtatás, az önlab pedig lószart nem ér...

2016. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Kiegészíteném...


Beágyos szakirányon vagyok. Ha most azt mondanák nekem, hogy készítsek nulláról egy boardot, egy mikrovezérlővel, lőjem be hozzá a kimeneteket tranzisztorral, kristályt keressek hozzá ... stb.


Akkor PONTOSAN ugyanazt kezdeném el csinálni, mint egy olyan hobbista, aki egyébként a büdös életben nem járt a BME-re vill.mérnök BSc-re, és nem ment át terekből.


Na PONT ennyit ér a BME képzése. Remélem értetted a célzást..

2016. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

16 eve dolgozom tervezomernokkent, rengeteg mernok ismerosom van multicegeknel, volt BMEsek is, es hidd el, nem excel-tablat hegesztenek.


Hulyeseget beszelsz.

2016. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!