Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Legyek tanár, ha nagy leszek?...

Legyek tanár, ha nagy leszek? Jó ötlet? Lent a részletek

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Nem igazán tudom még, merre tovább. Igazából mindenből 5ös vagyok, mert elvárás itthon, de inkább humán beállítottságú vagyok. Apám azt akarja, hogy gazdasági irányba tanuljak tovább, mint a bátyám, engem az nem igazán érdekel. (Most is gazdasági szakközépbe járok, de ennyi nekem elég is lesz belőle). Amiben jó vagyok és érdekel is: idegen nyelv ( angolt és németet tanulok), rajz, irodalom, testnevelés. Érdekelt a földrajz, biológia, kémia is, de sajnos ez nekünk itt a szakközépbe csak 1-1 évig volt.

Arra gondoltam, angol-német szakos tanár leszek, aztán magán úton is tudok diákokat tanítani, meg még talán fordítani is.

Azt tudom, ha ellenszegülök apám akaratának, sok jóra nem számíthatok, de nem akarom elcs..az életem csak a megfelelés miatt. Bár attól is félek, hogy rosszul választok, akkor meg hallgathatom "hogy én megmondtam".Amúgy a bátyám elég jól keres, sikerült is jól elhelyezkednie, de azt mondja,a pénzen kívül nem motiválja semmi a munkájában.



2016. febr. 1. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bátyád valóban felnő egyszer, megbánja majd, hogy úgy élte le az életét, hogy nem volt egyetlen saját, szabad gondolata sem. Most még gyerek, legyen akárhány éves is.


A terveid szuperek (nyelvtanár vagyok én is, igencsak jó dolog ez, és nagyon sokféle lehetőség is van, a fordítás, tolmácsolás, idegenvezetés stb. a tanítás mellett, változatos). A fizu kiemelkedő, ha ügyes vagy. És még csak különleges nyelv sem kell hozzá, mint azt száz helyről hallani.


De az a fontos, hogy Te dönts! Ez a Te életed!


N31

2016. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a lényeg, hogy élvezd amit csinálsz és kitudj teljesedni az általad választott szakterületen. Ha ezt élvezettel és kedvvel csinálod, akkor nagy eredménye van. Viszont ha az ellenkezője a dolog, akkor a belefektetett dolognak sem lesz túl sok értele, és úgymond csak lefogod "tudni". Lehet nem, de korántsem olyan lesz a hangulatod az életed során, amilyet egy általad preferált munka alapján választanál.


Egyébként ha érdekeltek a természettudományok, kicsit érdemes újra pillantást vetned rájuk. Ezekkel a tárgyakkal ugyanis jól kereső állások párosulnak - gondolok itt akár biológusra, vegyészre esetleg. De ha mégse az se baj, a tanári pálya már önmagában is nagy felelősség és nagyon megbecsülendő szakma! ;)

/Az idegen nyelvek egyébként mindig is fontosak lesznek, szóval ebből a szempontból nem igen lesz bajod./


Bátyád példának okaként láthatod, hogy hiába a sok pénz. Az is számít hogy szereted-e amit csinálsz.

Például egy természettudományos beállítottságút (aki mondjuk vegyésznek készül) se ajánlatos mondjuk jogásznak elküldeni..


Ezt nagyon gondold meg és csak úgy válassz, amit te is jónak találsz és ami a legfontosabb SZERETED! =)

2016. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te fogsz 40 évig abban a szakmában dolgozni, nem az apád.
2016. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bátyám 28 éves, több mint 10 év köztünk a korkülönbség.

Igen, azt tudom,hogy a gazdaságis dolgot megbánnám.

Maximum ellenszegülök apámnak, bár tudom, milyen akkor semmire se számíthatok majd, és ahol tud, keresztbe tesz. Anyám ugyan azt mondja, tegyem amit szeretnék, de annyira behódol mindig apámnak, hogy amikor hármasban beszélgetünk erről, mindig az ő pártjára áll.

Nem baj, úgyis kollégista leszek akkor, bár nem tudom, hitel nélkül meg tudom-e csinálni a sulit. ( diákmeló oké, de ha apám nem támogat, márpedig azt hiszem, nem fog ez esetben, kell valami plusz, ami fedezi a tanulásom, koleszt, kaját, stb.)

Tanárok amúgy mind azt mondják, csak tanár ne legyél, de amikor némettanárhoz jártam, és láttam, hogy egész nap otthon fogadja a diákokat, meg fordít, néha még tolmácsolni is hívják, azt gondoltam, igen, ezt én is szívesen csinálnám.

2016. febr. 1. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!