Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanár vagyok. Szerintetek ez...

Tanár vagyok. Szerintetek ez jó ötlet, többet tanulhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Történelem tanár vagyok és vannak néha-néha érdekes elképzeléseim.A középkorról tanulunk(a gyerekek)és én bemennék középkori páncélzatban.ezt etika órán csinálnám ahol az adott történelmi korról beszélünk,vitázunk.jó ötlet ez?mit fognak szólni hozzá?

2013. ápr. 9. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feldobnád az órát vele, és a figyelmüket is felkeltenéd.
2013. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány évesek. De lehet, hogy kinevetnének csak.

A középkorról (főleg etika órán) más dolgot kellene bemutatnod.

2013. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem általános iskolások.de ahogy írtam etikán beszélünk az adott korról,és vitázunk.
2013. ápr. 9. 22:29
 4/12 A kérdező kommentje:
és majdnem minden órán valaki hoz gyűjtőmunkát.azt is megbeszéljük.
2013. ápr. 9. 22:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha láttad Az élet iskoláját akkor abból vehetsz ötletek,a tanár abban eljátssza a csatákat stb,öltem volna egy olyan tanárért.

Amúgy az a baj a legtöbb tanárral hogy nem tesz hozzá érdekességeket,ledarálja az anyagot és kész.Az ön töritanárom pl hozzátesz kiegészítő részeket,vagy valami viccesebb sajátosságot ami nincs a könyvben és így egyszerűbb megjegyezni a dolgokat.

Szerintem jó ötlet.

2013. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen én is szoktam vicceket mondani,de sok tanár mondja hogy akkor a gyerekek azt hiszik hogy mindent lehet.sokszor az egyik kollégám (biológia tanár) is mutat érdekességeket a diákoknak,de azt hiszik ilyenkor a gyerekek hogy akkor már nem is kel tanulni.Nálam ezt még a nemtanulást nem csinálták,vagy hogy bármit-lehet az órán.
2013. ápr. 9. 22:54
 7/12 A kérdező kommentje:
sokszor kérem a gyerekeket hogy írjanak érdekességeket arról a korról.amit kevesen tudnak.
2013. ápr. 9. 22:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,nálunk is vannak lazább órák,de ez abból áll hogy a tanár belevon minket a beszélgetésbe,a fizikatanárunknak vannak ilyen gondjai,szerintem arra kell figyelni hogy a lazább rész után ne rögtön a tanulás jöjjön,hanem fokozatosan jöjjön a komolyabb rész,azt nem várhatják el tőlünk hogy rögtön váltsunk
2013. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
egy-két tanácsot megfogadok.köszi
2013. ápr. 9. 23:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, viszont komoly önismeret kell hozzá. Ha élvezed ezt, és lazán, közvetlenül tudod megtartani az órát, az szerintem baromi jó, mert a gyerekek figyelni fognak, és amikor emlékezni kell az anyagrészre, akkor könnyen beugorhat nekik, hogy "ja tényleg, ezt ezen az órán vettük". Viszont ha más típusú személyiség vagy, akkor könnyen kínossá válhat az egész, különösen ha fegyelmezni kell az osztályt. De az ötlet jó, örülnék, ha több tanár lenne kreatív, és gondolkodna ilyenekben.
2013. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!