Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biztosítási matematika msc...

A biztosítási matematika msc sokkal jobb mint a pénzügy msc?

Figyelt kérdés
Most végeztem el az alapképzést és szeretnék mesterképzésre menni. De nem tudom melyik érné meg jobban. Az hallottam, hogy a biztosítási matematika nehezebb de jobban lehet vele keresni. Ez mennyire igaz?

2016. febr. 1. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak nehezebb, brutálisan nehezebb. Legalábbis szerintem. Milyen alapszakot végeztél?


Egyébként igen, ha megvan az Msc bizpü-ből akkor szép jövő vár rád.

2016. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pénzügy és számvitelt végeztem, matematikus előképzettségem sajna nincsen, de ahogy láttam a képzés elején vannak felzárkóztató tárgyak.
2016. febr. 1. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetes nincs lehetetlen, de elég nehéz. Általában matematika szakról szoktak oda menni, alkalmazott matematika szakirányról. Valszámot mennyit tanultatok? A felvételi feladatsor főleg abból és statisztikából szokott lenni.
2016. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Statisztika két félévig volt, valszám pedig matek 1-2 keretein belül, de nem nagy mértékben.
2016. febr. 1. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy hasznos kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..



Egyébként kicsit kutakodj a neten, találsz felvételi feladatsort. Azért kérdeztem, hogy mennyit tanultatok, mert ebből a 2 tárgyból áll.

2016. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pénzügy és számvitel szakról óriási ugrás lenne ez az MSc, nagyjából akkora, mint egy humános gimnázium után az ELTE matematika elméleti szakiránya.


ELTE matekon 1 éven keresztül, azaz 2 kurzusban tanulnak a hallgatók valszámot (valszám I-II), neked a valszám I anyag egy része volt beépítve egy "matek" kurzusba. Sajnos amely kurzusnak matek vagy matematika a neve, az csak egy elemi bevezetés a matematikába - mint a fizika I-II-III a fizikába.


A statisztika a valszám II anyagára épül, így ha valaki nem tudja a valszámot mértékelméleti nyelven, az a statisztikát sem tudja - legalábbis azt a statisztikát nem, amit ez az MSc általános műveltségként tételez fel.

2016. febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ha esetleg megtanulom az adott tárgyak anyagát még alapszakon, úgy is lehetetlen?
2016. márc. 6. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!