Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy Pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? Melyikkel jobbak az elhelyezkedési lehetőségek?

Köszi


2016. febr. 1. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mind a kettő egész jó szak, de a kettő közül egy kicsivel szerintem a PSz-szel tudsz előbb elhelyezkedni. Az nem biztos, hogy több lesz a fizetésed, mind a másikkal lenne, de biztosabbnak tűnik a gyors elhelyezkedés. Szerintem.
2016. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Gazdaságinformatikusként(programozó) akkor volt munkám és akkor váltottam, amikor jól esett. Pedig vidéken végeztem, de már egyetem alatt is dolgoztam.
2016. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha mindkettőben önköltséges formában gondolkodsz akkor pénzügy számvitel.


Ha gazdaságinformatikára (révén, hogy sokkal kevesebb pont kell, mint pénzügyre) fel tudod magad vetetni államira, akkor válaszd ezt.


Ha mindkettő megvan államin, természetesen pénzügyet érdemes.


Elhelyezkedés mindkettőnél nagyon jó. Az informatikai területen kb. bármi, a pénzügy meg alighanem az egyik legjobb szak a gazdaságtudományban.

2016. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben kicsit előrébb gondolkodnék.


10-20 év múlva a mai munkák nagy részét robotok, gépek fogják végezni. A számviteli és pénzügyi munkák nagy részét is ezek fogják végezni. És nem arra kell gondolni, hogy ezek a munkák el fognak tűnni, korántsem, de kevesebb ember majd kell erre a területre.

Az informatikában van a jövő, jelenleg hiányszakma, és ha hihetünk ennek az előrejelzésnek, akkor egy info végzettség a jövőben is hasznos lesz.


Ellenben ha a képességed, és az elkötelezettséged ugyanakkora mindkét szak iránt, akkor lehet az info érné meg. De ha jobban érdekel a PSZ, és azt szeretnéd csinálni, akkor a derűsebb jövő miatt nem biztos hogy megérni az infót választani.

2016. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A robotoktól ne féljél a psz területen. A te nyugdíjas korodig nem fognak gondot jelenteni.
2016. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!