Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK 400+ ösztöndíj feltéte...

BME-GTK 400+ ösztöndíj feltételek?

Figyelt kérdés

Annyit tudok kivenni, hogy akinek van B2-es nyelvvizsgája, annak ugye kell 400 pont (önköltségesen), 60%-os angol emelt, illetve 75%-os matek/fizika. Azt nem tudom, hogy ezt a matek érettségit kell vinni oda (duplázok)? Mert én emelt angolt és emelt törit vinnék tovább, elég hogyha pluszban megvan az a 75% matek?

Illetve ha van itt valaki aki GTK-s, és ismerős az ösztöndíj feltételeivel, az szerint mennyire "nehéz" teljesíteni őket (pl. első félévben kreditek 80%-a megvan + 3,00-ás átlag)?



2016. febr. 3. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy a pontodat nem te számolod ki, hanem a felvi fogja megállapítani a legkedvezőbb metódus szerint. Matekod mindenképpen lesz mert kötelező, legfeljebb emeltezel belőle, ha ez kell a 400+hoz, nem tudom.
2016. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Elég sok feltétele van.. pl. muszáj TDK-znod, szakkolizni, stb...

2016. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem én választok, de nem jók a jegyeim, szóval nekem mindenképp duplázás lesz. Csak azt nem találom sehol konkrétan, hogy a matekot kell-e továbbvinnem, mint a két tárgy közül az egyik, vagy csak legyen meg rajta a 75%, és vihetem az angol-töriből származó pontjaimat.
2016. febr. 4. 18:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyenide szeretnék emelt törit és egy felsőfokú angol nyelvvizsgát vinni. Vagy ha mindkettő jól sikerül, akkor emelt angolt és emelt törit.

Szerintem duplázni akkor éri meg, ha mindkettő emelt biztosan 70 % körül meglenne, és mellette a magyar és a másik választott tárgy nagyon gyengén sikerül.

Melyik szakra akarsz jelentkezni? :)

2016. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én gazdálkodás és menedzsmentre szeretnék, te? :)

Amúgy most azon gondolkoztam, hogy lehet jobban járok, ha megyek emelt angollal+közép matekkal (mivel 75% úgyis kell)+közép nyelvvizsgával, mert így szerintem könnyebben meglehet a 400 pont. Amúgy te tudod, hogy milyen sorrend alapján veszik fel az embereket? Akinek a legtöbb pontja van, és onnan lefelé?

2016. febr. 4. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodásra, következő helyre pedig gazd.menedzsmentre:)


Egyébként nem tudod vinni az emelt angol érettségit és a középfokú angol nyelvvizsgát. Ilyenkor már nem számít a közép (mondván ha meg tudtad csinálni az emelt érettségit, akkor az többet ér, mint a középfokú nyelvvizsga). Sajnos.


Az államilag támogatotton meghatározott ponthatár van, 460 vagy 455 azt hiszem. A fizetősön pedig maradt a 320 , legalábbis nyílt napon azt mondták, maradni fog. De szerintem mindenkit fel fognak venni, aki ezt eléri, és ha a 400-at is, akkor az összes ilyen ösztöndíjat is kap.

Más szakokon, ahol nincs előre meghatározva, hogy mennyi lesz a ponthatár, úgy tudom úgy csinálják, hogy megnézik az átlagot és a legmagasabb ponthatárokat, és hogy hányat vehetnek fel, és fentről mennek lefelé és meghúzzák a létszámnál a határt. Tehát ha a legjobbak mondjuk 470 pontot értek el, aztán egyre csökken lefelé, felvehetnek 120 embert, a 120. embernek 440 pontja van, akkor 440 lesz az alsó ponthatár. De lehet hülyeséget mondok, én így tudom. :)

2016. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, azóta rájöttem, hogy hülyeséget beszélek :D Egy 90%-os emelt angollal és egy 80%-os közép matekkal 410 pontom lenne. Ha úgy veszem, hogy aki eléri a 460 pontot, az államira megy, akkor remélem azért van esélyem (kérdés mekkora mértékű a jelentkezés, főleg úgy hogy ez az ösztöndíj program biztos sok ember érdeklődését felkeltette pluszban, és a többieknek hogy sikerül), de megpróbálok minél több pontot kicsikarni :D Neked milyenek a kilátásaid? :)
2016. febr. 5. 16:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen. :D


Nekem attól függ, átlagban hogy sikerülnek, 390 ponttól 420-ig bármi lehet. :)

Angol emelt érettségi (70-80% kb) +közép töri vagy matek, amelyik jobban sikerül 70-80% körül + a német középfokú nyelvvizsga.


Emelt törit + felsőfokú angol nyelvvizsgát akartam, de nehéz a töri meg egyetemen nem is fog kelleni, így fölösleges. :)

2016. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na hát akkor hajrá az érettségin! :) Remélem valamikor majd összefutunk jövőre mint GTK-sok :D Majd júniusban ne felejtsd el itt megírni hogy sikerült! :)
2016. febr. 6. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Igenigen. :)

Sok sikert neked is! :)

2016. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!