Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felviben a felsőfokú tanulmány...

Felviben a felsőfokú tanulmányok megadásánál a felsőfokú képzés kezdésének idejének mit kell megadni pontosan?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemre járok, és egy másik szakra szeretnék felvételizni, ezért mindent meg kell adni a jelenlegi képzésről.


A felsőfokú tanulmányok megadásánál a "A felsőfokú képzés kezdésének ideje" után mit kell megadni pontosan?

Megnéztem az ETR-ben, és a hivatalos dátum a következő: "Felvétel dátuma: 2013.07.26."

Mivel a "képzés kezdése" szeptemberben kezdődött, így logikusan 2013 szeptembert állítottam be, de mivel általában évente csupán maximum 2 alkalommal lehet "elkezdeni" egy képzést, így megzavart az, hogy az összes hónapot ki lehet választani a legördülő menüből. Miért?!?


Ha a valódi félév kezdetét kell megadni (szeptember), akkor miért ajánlják fel az összes hónapot lehetőségként, egy őszi/tavaszi félév opció helyett?



2016. febr. 3. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A jogviszony kezdetét kell beírni, az a beiratkozással jön létre. A felvétel dátuma csak tájékoztató jellegű. Ennek az adatnak is szerepelnie kell a tanulmányi rendszerben. Ha nem találod, beírod, hogy szeptember 1., és kész.
2016. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A jogviszon kezdete pedig 08.28 volt.

Tehát akkor a legördülő menüből 2013 augusztust állítsam be?

Nevetséges ez az egész..

Miért nem lehet oda írni, hogy a felvétel, a beiratkozás, vagy a tanév kezdetét írja be az ember?!

Most van 3 különböző hónapbeli időpontom, és találjam el, hogy "mire gondolt a költő" ...


Amúgy #1, ezt a "jogviszony kezdetét2 tapasztalatból írtad, vagy csak így gondolod? :)

2016. febr. 4. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban milyen tapasztalatot vársz? :D Számomra egyértelmű, hogy a felsőfokú képzés kezdésének dátuma a jogviszony kezdete. Mi más lenne?


Nem fog neked a Felvi visszajelezni, hogy jól írtad-e be. Ezek csak formalitások, egyébként a FIR-ben (Felsőoktatási Információs Rendszer) minden adat megvan, hova, mikor, hogyan jártál felsőoktatási intézménybe. Ezt a rendszert maga az OH kezeli, aki a Felvit is, tehát tudnak rólad mindent. (Te is belenézhetsz a FIR-be, ha van Ügyfélkapud.)

2016. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még ügyfélkapu se kell a FIR-hez, ETR-ben le lehet kérni.

Az a poén, hogy a címemet elírták ott, egy random "i" betűt raktak az utca végére.

Ha az még szép lenne, ha emiatt kezdenének el kötözködni, mert "nem azonos címet adtam meg", holott ők írták el.

Jelzem a hibát, de szerintem (azt alapul véve, hogy a felvi 1 hete nem válaszol az e-mailemre) nem fogják egyhamar javítani...

2016. febr. 4. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:
A FIR-be minden adat automatikusan kerül be az intézmény tanulmányi rendszeréből. Az OH nem kezeli kézzel ezeket a dolgokat. Szóval az az elírás valahonnan korábbról származik.
2016. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írtam az egyetemi ETR üzemeltetésnek, arra ami az oldal alján volt mail cím.

Remélem ez nem okoz gondot a felvételinél...

2016. febr. 4. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!