Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsészkarosok, pszichológuso...

Bölcsészkarosok, pszichológusok, hallgatók! Adna valaki egy kis információt?

Figyelt kérdés
2012-ben érettségizek és pszichológus szeretnék lenni. (Főleg a kriminálpszichológia, vagy valami olyan érdekel, amivel mondjuk cégeknél lehet elhelyezkedni) Tudom, hogy magas a ponthatár és túljelentkezés van, de ezek nem túl pontos információk. Tudnátok részleteket mondani? Melyek a legjobb egyetemek, ahol lehet pszichológiát tanulni? Mennyi a ponthatár? Megéri biosz magyar faktot választani(ez nem határol be túlzottan?)? Feltétlenül szükséges egy emelt szint valamelyikből(pontok miatt)? Milyenek az órák, tanárok? Mennyire nehéz államilag finanszírozottra bekerülni? Hogy lehet vele keresni, milyen nehéz "befutni" vele?
2010. márc. 29. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 2006-ban jelentkeztem oda, 3-4 pont híján max pontom volt, és nem vettem fel. Csak ennyit tudok róla mondani, ne haragudj.

Sok sikert! :)

2010. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem pszichológiára járok, de mivel majdnem minden kérdésedre tudok válaszolni, gondoltam írok:)

A HVG csinált régebben egy rangsort, de most sehol nem találom. De ott az első a Károli volt, második az SZTE és a Pázmány, harmadik Debrecen és Pécs, negyedik pedig az ELTE.

Értelemszerűen ezek az egyetemeken van pszichológia szak:)

A ponthatárokat megtalálod a felvi.hu-n (ponthatárok, rangsor fül, ott kiválasztod az intézményt és az évet), ezeket hagy ne másolgassam be:) De államilag támogatott képzésen 440-455 körüli pontok vannak.

A felvételi tárgyak ugye biosz, magyar, töri, nyelv, matek. Tehát magyar törivel mehetsz. Viszont sokan ajánlják a biológiát (érdemes pl 5. tárgynak választani, mert egy választható tárgy így is úgy is kell, és a pontokba pedig a jobbat számítják be). Emelt nélkül nem nagyon tudsz ennyi pontot összeszedni (csak kivételes esetben, pl ha gyermeked van, vagy hátrányos helyzetű vagy), szóval mindenképpen ajánlott. A magyart nm javaslom, túl szubjektív. Rengeteg embertől hallom, hogy nagyon lehúzták az érettségijét.

Emellett javasolt legalább középfokú angol nyelvvizsga (nem kötelező a felvételinél, de erősen ajánlott), ugyanis a szakirodalom nagy része angol.

Az órákról, tanárokról nem tudok nyilatkozni:)

Az pedig relatív, hogy mennyire nehéz a bekerülés. El kell érni a ponthatárt:D

2010. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt hiszem arra vagyok kárhoztatva, hogy mindig a legnehezebb célt tűzzem ki magamnak, de igyekezni fogok.

Ha valaki még tud hozzátenni valamit, esetleg az órákról, vagy magáról a munkáról, nyugodtan írjon! ;)

2010. ápr. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!