Lunayaso kérdése:

Mi lesz a szóbelin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az alábbi iskolákban milyenek a szóbelik mire kell figyelni és milyen kérdéseket tesznek fel esetleg ha kapunk feladatlapot milyen tipusuak.

Iskolak:

-eotvos

-apaczai

-szent istvan

-verespalne

-madach

-joska (ujbudai)

Ha valakinek barmi tapasztalata van barmelyik iskolahoz legyszi irja le valaszkent! Sokat segitenetek elore is koszonom a valaszokat (es ne haragudjatok h nem irtam le az iskolak teljes nevet, de szerintem tudjatok melyikre gondolok egyebkent budapesti gimik)



2016. febr. 4. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Milyen tagozat?

Az Eötvös és az Apáczai humán szóbelijéről tudok nyilatkozni, ha ez érdekel és jelölted.

A Veres Pálné is ott volt a listámon, de ott nem kellett szóbeliznem.

2016. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szent István:

Magyar és matek szóbeli, valahol leírtam, keress rá, hogy Szent István a keresőben, nem rég írtam le valakinek.


Veres Pálné: Szimpátia számít és szövegértés, bemész, kapsz egy szöveget, 1 perc van rá, hogy figyelmesen elolvasd. Utána picit másról fogtok beszélgetni (hobbik, suli stb.) aztán a szövegről kérdez a szóbeliztető pár dolgot, hogy mennyire emlékszel. Aztán megint általános kérdések jönnek (szülők, család, a vallás is szóba kerülhet, engem emiatt szétszívattak). Majd elengednek.


Madách:

Angol: mondatkiegészítés (I haven't been to...; I want to be a... és hasonló mondatokat kell kiegészíteni), ami az angol beszélgetés témáját fogja adni

Magyar: két kép, az egyik kép, amit választasz fogja a beszélgetés témáját adni.

Itt is a szimpátia számít, nem tudom mi alapján pontoznak, mert én tudtam folyékonyan angolul beszélni, mégis kevés pontot kaptam.

2016. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Az Apáczai 6. osztályos szóbelijéről tudok információt adni. Magyarból szöveg alapján beszélgetés, kérdések (nyelvtan is). Matekból egy nehezebb logikai és egy könnyebb (törtes, számolásos) feladat volt. Kíváncsiak arra, hogy milyen ember vagy, oldott a légkör, szinte mindenki mosolyogva jött ki, nagyon jó fejek a tanárok. A leendő osztályfőnökök kísérgették be és ki a felvételizőket, váltottak pár kedves szót a szülőkkel, gyerekekkel. Kifejezetten élmény volt!
2016. febr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt!:) egyebkent nyolcadikos vagyok. Melyik iskolaban van az hogy feladatlapot kapunk (pl. Kemiabol fizikabol) ha van olyan az nagyon nehez?
2016. febr. 6. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Eötvösben kémia és fizika szóbelin feladatlap-szerűség van. Az Istvánban csak matekból.
2016. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Én az Apáczai és az Eötvös 4 évfolyamos humánjáról tudok nyilatkozni.

Apáczai: Itt normál esetben kell szóbelizned töriből és magyarból. Töriből húzol egy forrást és azáltal egy témát. A forrás alatt vannak segítő kérdések, hogy amikor kifejted a témát mikre térj ki/mikre térhetsz ki. Magyarból húzni kell egy szöveget - ez általában egy novella -, ott is vannak segítő kérdések és erről a szövegről kell beszélni. Emellett mindkét tantárgynál a téma kifejtése után van egy kis beszélgetés rólad.


Eötvös: Itt választani kell tantárgyat, hogy miből szeretnél szóbelizni és ezek közül fognak az egyikből feleltetni, emellett ki kell tölteni egy lapot - ami olyan, mint egy motivációs levél -, hogy miért szeretnél oda menni, mit lehet rólad tudni stb.. Ott helyben van egy kis beszélgetés (főleg olyanokra kérdeznek rá, amiket a motivációs leveledben írtál), de főleg az adott téma (amiben előtte húztál tételt) és az azzal kapcsolatos dolgok a fontosak.


Hát ennyi, remélem, hogy segítettem. :)

2016. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hová hívtak be?
2016. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mindenhova behívtak kivéve az eötvösbe nem, de nem is baj mert gondoltam rá:) ma volt a verespálné és a szent istván szóbelije. a vpg nekem nem volt annyira szimpatikus és csak humánra vennének fel, mert el volt írva az azonosito kodom. De a szent isvánban a szóbeli viszont nagyon jó volt és nagyon kedvesek voltak velem a tanárok:) szombaton megyek a madáchba majd hetfőn a joskaba majd kedden az apaczaiba:)
2016. febr. 25. 22:42
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy bocsi, hogy későn válaszolok csak egy barátnőmet kell megkérjem, hogy válaszoljon helyettem, mert letiltott az oldal:(
2016. febr. 25. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam tegnap az Apáczaiban, biosz és természettudományin :) ha érdekel, írj privátban :)
2016. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!