Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű kémia érettséginél...

Középszintű kémia érettséginél, szóbelin megtaláltam a tételeket, és amikor már élesben lesz, akkor hogy lesz?

Figyelt kérdés

Tehát a tételeket, amiket kihúzok, azok lesznek, amiket az alábbiakban leírtam? Szóval ugyanúgy, majdnem szó szerint? Valamint mennyi idő van rá, hogy elmondjak egy tételt? Mennyi idő a felkészülés? Lehet vázlatot írni és közben nézni?



Ezek a tételek:


1.A molekulák alakja, és polaritása ismert molekulák példáján bemutatva.

2.A kémiai kötések típusai

A metán jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

3.A négy kristályrácstípus összehasonlító elemzése.

4.Diszperz rendszerek és kolloidok a hétköznapi életünkben

5.Exoterm és endoterm kémiai folyamatok összehasonlítása; a reakcióhő és a képződéshők kapcsolata

6.Vizes oldatok kémhatása

7.A sósav elektrolízise

8.Az acetilén jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

9.A diének szerkezete, tulajdonságaik és előfordulásuk

10.A benzol és származékainak jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

11.Az alkoholok jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

12.A formaldehid és az aceton jellemzése (szerkezetük, fizikai és kémiai tulajdonságaik, jelentőségük)

13.Egyszerű szénhidrátok (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

14.Aminosavak és fehérjék (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

15.A hidrogén jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

16.A klór jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

17.A nitrogén és az ammónia jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)

18.A szén jellemzése (allotróp módosulatai, szerkezetük, fizikai és kémiai tulajdonságaik)

19.A rézcsoport elemei (szerkezetük, fizikai és kémiai tulajdonságaik, jelentőségük)

20.Az alkálifémek jellemzése (szerkezete, fizikai és kémiai tulajdonságai, jelentősége)


2010. febr. 1. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy hol találtad meg, de legjobb tudomásom szerint a legjobb az lenne, ha a tanárodat kérdeznéd meg erről. Én nem tudom tényleg, hogyan megy a kémia, de nálunk a tanárok kiadták a tételeket. Felkészülési idő: bemész, húzol tételt aztán dolgozol rajta, míg a többiek felelnek, aztán lefelelsz, húzol megint tételt (pl törit), kidolgozod míg a többiek felelnek, aztán megint felelsz... ez addig meg míg el nem fogynak a szóbelijeid. Nálunk legalábbis így volt, szóval egy alkalommal lezavarni mindent, és sztem máshol is így van. Min fél óra azért sztem csak lesz rá, bár nálunk így ment a cserélgetés is, szóval ha vki kész volt és menni akart akkor lefelhetett, a többiek addig dolgozhattak.
2010. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából még nem aktuális, van időm, de azért már érdekelne, hogy hogyan is zajlik ez.
2010. febr. 1. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek csaka az A tételek a B tételek pedig elvégzendő v. elmagyarázandó kísérletek. Azokat is elkérheted a tánorodtól jó esetben a vizsga előttegy pár nappal lehetőség van elvégezeni a kísérleteket.
2010. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!