Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg sok az informatikus...

Tényleg sok az informatikus és divatszak lett a mérnök infó?

Figyelt kérdés

Mérnök informatikus szakra szeretnék menni. Páran már mondták, hogy eléggé divat dolog lett ezt a szakot választani. Hogy tudok én majd egy ilyen diplomával elhelyezkedni (ha elvégzem)?


Szeretem a matekot és az informatikát is... más mérnöki szakot nem nagyon tudok elképzelni magamnak. Talán ami szóba jöhet még az a gépészmérnök vagy a mechatronikai mérnök.


2016. febr. 4. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem sok, hanem éppen hogy kevés, iszonyúan kevés. Olyan béreket ajánlanak ma egy fejlesztőnek, ami alkalmazotti pozícióban iszonyat sok.


Az, hogy divatszak lett, hülyeség. Divatszak soha nem lesz, mert ez nem egy szeretni való szak, ez egy szívató szak. Túltelítődés sem lesz rövid- és középhosszútávon.

2016. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
50%

Páran már mondták, hogy eléggé divat dolog lett ezt a szakot választani


Azt is mondták, hogy hányab fejezik be?

2016. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyet mond annak nem érdemes adni a szavára a későbbiekben sem, mert olyan témában okoskodik amiről láthatóan fogalma sincs.
2016. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Hiába vesznek fel több száz informatikus hallgatót jó néhány egyetem), tényleg kevés az aki a végéig eljut, és annyi pénzt keresnek, hogy az már szinte pofátlanság :D de komolyan. Aki 250K bruttót keres az egy teljesen átlagos kezdőbéres informatikus, ennél csak több lesz. (Bár ez földrajzilag eltérő lehet, én Bp-n élek, itt van rá igény az biztos) úgyhogy lehet, hogy sok van, de nem elég. ;)
2016. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
10 éve hallgatjuk hogy túlképzés van fejlesztőből. Mégis ez az egyetlen olyan munkahely ismerősi körben ahol még akkor is megkörnyékeznek allásajánlatokkal, amikor már van munkád. Mintha itt fordítva működnének a dolgok, mint màs területen. Kell az ember. Nem is kevésért.
2016. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
A 250 nagyon kezdő fizu. 500alatt nincs ismerősöm pedig ismerek vagy 30 programozót,30-40 évesen nagyon durva amit érnek.
2016. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!