Vendéglátás turizmus?

Figyelt kérdés
Sokan mondják rá, hogy büfészak? Ez mennyire igaz rá? Elsősorban ebbe az irányba akarok továbbtanulni. BGE-t részesítem előnyben, arról hallottam a legtöbb jót. Esetleg még a Pannon Egyetemről tudtok valamit? Illetve ha nem ez a szak,akkor még a történelem-régészet fele nézelődök, töriből fogok emeltet tenni,mivel szeretem.

2016. febr. 4. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha ez a két lehetőség él, akkor inkább a turizmus-vendéglátást válaszd. Tényleg büfészaknak számít, de történésznek ne menj. Eléggé jelentős arányban hagyják el a pályát a történészek, mivel nincs munka. Amúgy annyiban igaz, hogy a gazdasági szakok közül talán a legegyszerűbb elvégezni, és viszonylag kevesen tudnak a pályán elhelyezkedni... de egy gazdasági diploma mégis csak többet ér.
2016. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, barátnőm lánya oda jár. Egy vizsgája volt félévkor, a többiből megajánlottak jegyet, volt amiből azért, mert bement minden órára... Nyilván van, ahol ennél komolyabban veszik, ez tény.
2016. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a vendéglátás-turizmuson belül melyik iskolát javasoljátok? Nyilván többet is meg fogok jelölni, a BGE-t mindenképp szeretném.
2016. febr. 4. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ezen a szakon a bge kifejezetten jó. Van duálisban is ez a szak, szerintem érdemes lenne arra orientálódni. De a pannon se rossz ezen a szakon, persze azért csak a bge és a corvinus után.
2016. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. A Pannon Egyetemnek van egy kihelyezett kara Keszthelyen, a Georgikon,ahol van ez a szak. Olyan szempontból lenne jó, hogy közel lenne. Vagy a BGE annyival színvonalasabb? Corvinusnál sajnos túl sok a pont,annyim nem lesz meg :/
2016. febr. 4. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezen a szakon szerintem a bge a legjobb. De a pannonnak is vannak jó duális oartnerei, ha sikerülne bekerülni. A gyakorlat fog számítani a munkáltatóknál ezért jó a duális ezen a szakon. Aztán érdemes külföldre pattani, oda meg mindegy melyik egyetemen végezted itthon. Szerintem túlzott költségekbe ne verd magad.
2016. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen :) Viszont szeretnék egy másik szakot is megjelölni, ami lehetőleg 428 alatt van, ha a vend.-tur. nem jönne össze. Valami üzleti típusúra gondoltam, esetleg amihez töri kell. De a matek sem megy rosszul. Valami tipp?
2016. febr. 4. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Gazdasági és vidékfejlesztés (BCE)? ide a töri felvételi tárgynak jó. Ennél hasznosabb, bár jóval nehezebb a gazdaságinformatika. Ezek közül érdemes mentőövnek, főként az utóbbit :)
2016. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gazdaságinfónál félek az infótól :/ 2 éve érettségiztem, 74% lett középszinten,nem az erősségem. A matekkal nincs bajom, az megy.
2016. febr. 8. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!