Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy igazabol barki lehet magantanulo, csak egy kervenyt kell benyujtani az igazgatosagnak. Azert szeretnek magantanulo lenni, mert nagyon nem szeretek iskolaba jarni ( nem meglepo gondolom..), es elegem van abbol, hogy 35 lenezo, bunko idiotaval toltsem a mindennapjaimat.. Komolyan kibirhatatlanok, mindenen kiakadnak es persze a legtobb dologert en vagyok a hibas, nem lehet az embernek sajat velemenye, mert akkor elitelnek, es mindenert megszolnak, egyszeruen csak elegem van beloluk. Masreszt meg nagyon sokat hianyoztam eddig, mert kb 2 hetente lazas vagyok meg meg vagyok fazva, aztan meg lesz egy mutetem is szoval boven tul fogom lepni azt a bizonyos 250 orat.. Es ha jol tudom, ha tobb, mint 250 ora hianyzasom van, akkor potvizsgaznom kell vagy valami ilyesmi.. Pont mint a magantanuloknak. Meg allandoan kimerult vagyok, es ugye ezaltal a jegyeim is folyamatosan romlanak, semmi ertelme igy bejarnom, nem tudok koncentralni sem. En nem birom ezt a magas terhelest, nalunk raadasul korabban kezdodik az iskola, mint mas sulikban, es 1 orara lakok a sulitol, szoval mindennap fel 5-kor kelek, es legalabb 2-ig az iskolaban ulok.. Aztan ha hazaertem, meg tanuljak is.. Es egyaltalan nem sajnaltatni szeretnem magam, mert tenyleg, nem szokasom, de ez nekem sok. Raadasul az eletfelfogasom teljes ellentete annak, ami az iskolan belul jelen van. Beszeltem errol anyukammal, es azt mondta, hogy nem lehetek magantanulo es hogy hallani sem szeretne errol, mert nem szeretne hogy egy " aluledukalt tusko" legyek. Pedig szerintem itthon sokkal konnyebben el tudnam sajatitani a tananyagot es konnyebben tudnek ra koncentralni is. Szerintetek hogyan gyozzem meg? Bocsi, ha barmit is rosszul fogalmaztam de nagyon faradt vagyok

2016. febr. 6. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A magán tanulók nem egyedül tanulnak. Járnak magántanárhoz, aki tanítja őket. Ha egyedül meg tudnál mindent tanulni 5-ösre, akkor senkinek nem kellene iskolába járni. Anyukád nem hiszi el, hogy magadtól 5-ösre meg tudnád tanulni az összes tárgyat, ezért nem megy ebbe bele. Váltsál sulit.
2016. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem feltetlenul kell magantanarhoz jarni, szerintem egyedul is meg tudnam tanulni az internet illetve a konyvek segitsegevel.

10.-es vagyok, erre az utolso ket evre mar nem hiszem, hogy megerne sulit valtani :(

2016. febr. 6. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Az iskolában szociális képességeidet is fejlődnek. Emberekkel beszélgetni, megvédeni az álláspontodat. Erre a későbbiekben is szükséged lehet munkahelyen/egyetemen. Ha nem tetszik ez az iskola, menj át egy másikba.
2016. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!