Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulóvá válási indok?

Magántanulóvá válási indok?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy gimnáziumban hatosztályos képzésen tanulok mint 7. osztályos diák és szeretnék magántanulóvá válni. Már évek óta "vágyam", hogy itthon tanulhassak. Az intézményen belül nincsenek problémáim, vagyis jeles osztályzataim vannak, az társaimmal kijövök, tanárokkal úgyszintén. De egyszerűen nem bírom ezt a magas terhelést, napi 7-8 tanóra és még pluszba jönnek ehhez az otthon tanulással töltött órák. Magam sajnáltatása nem áll szándékomban, de már olyan állapotok uralkodnak, hogy mindennapossá vált a sírás, a kimerültség érzet, egy kicsavart rongynak érzem magam már nem bírom tovább, ráadásul a családi és saját életfelfogásom is szöges ellentéte annak ami az oktatási intézményen belül jelen van. A szüleim már kiszeretnének venni onnan, de azt mondják, hogy nem tudnak milyen indokkal az igazgatósághoz fordulni. Pl. versenyszerű sport (bár igaz eddig nem is próbálták). Tehát az érdekelne, hogy az én esetemben milyen indokkal lehetne a vezetőség színe elé állni az otthoni tanulásommal kapcsolatban.

2016. jan. 12. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Ez így ön magában, nem járható út. Én most már 38 éves vagyok. De amikor én is gyerek voltam, akkor annak idején nekem is átlag napi 7 órám volt. Sőt hétfőn 9 órám volt! A hétfői volt mindig a legnehezebb, ugyanis az első óra reggel 7 óra 30 perckor kezdődött, az utolsó órám, pedig este 8 (20) órakor fejeződött be. A többi napokon csak 7 órám volt, de akkor is 7 óra 30 perckor kezdődött az első órám, és délután 13 óra 50 perckor értek véget az utolsó óráim. Tehát ezen alapon nem lehet valaki magán tanuló. Viszont mondjuk egészségügyi okok miatt már lehet, valaki magán tanuló. De a magán tanulás az nem egy leány álom. Ugyanis akkor is ugyan annyit kell tanulni. És negyed évente be kell járnod az iskolába, vizsgáznod kell. Amit sokkal komolyban vesznek. Pl: Ha most ötös tanuló vagy, akkor magán tanulóként maximum 4-es tanuló. Ugyan azzal a tanulási ütemmel, és tanulási bírással. Tehát magán tanulóként többet kell bizonyítani hogy te jobban tudod az iskolai tananyagot.
2016. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én magantanulo voltam és félévente kellett vizsgaznom. Sose buktam meg :D anyám írt egy kérelmet az igazgatónak,hogy otthoni környezetben jobban megy a tanulás és megadták az engedélyt simán.
2016. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"Magántanuló bárki lehet – ez törvényben rögzített jog. Az esetek jelentős részében azonban nem a diákok döntenek úgy, hogy az iskola helyett otthon akarnak felkészülni a vizsgákra, hanem szakvélemény alapján kénytelenek magántanulóként folytatni a tanulmányaikat. Erre általában a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók esetében kerül sor, de a súlyos beteg közép- és általános iskolások is rendszerint otthon tanulnak. "



Megértem ahogy "érzel". Én csak majdnem lettem magántanuló. Nekem minden nap 9 órám volt, 17-ig voltam bent középsuliban + buszozás haza, másik városba, az iskolai környezetről nem is beszélve. Emellé társult egy igen komoly betegség.


Nem minden esetben jobb magántanulónak menni, de ha te ezt szeretnéd, úgy érzed nem vagy képes "tovább bírni", akkor beszéld meg a szüleiddel, akár depresszióra hivatkozva is kérvényezheted. Habár lehet szükséges orvosi papír... Nem tudom.. Egy próbát megér. :)

2016. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!