Vermi kérdése:

Kémia vagy fizika emelt érettségi az egyszerűbb?

Figyelt kérdés

Ha gyakorlatilag mindkét tantárgyból 0-ról kell kezdenem, melyik sajátítható el könnyebben egy év alatt? (Későn jöttem rá, hogy az orvosira szeretnék járni, már elvégeztem egy egyetemet, matekból emelteztem anno).

Mik a tapasztalatok az újabb érettségik alapján? (régi gyakorikérdésekes válaszok alapján többnyire a kémia emeltre mondták hogy egyszerűbb)



2016. febr. 6. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A kémia emelt talán könnyebb, ráadásul jobban kell a tanulmányokhoz, mint a fizika. Amúgy számíts rá, hogy nem tudod majd végig elvégezni államin, mert 14 félév áll az állam maximum orvosi esetén, te meg már elhasználhattál egy pár félévet (ha csak az eddigi tanulmányaid nem fizetősön csináltad). És sajnos az önköltség az orvosi nagyon sok 1 millió Ft körül van félévente.
2016. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő, én kémiából készülök, de a fizika könnyebbnek látszik. Én is abból azok okból tanulom a kémiát, hogy az jobban kell oda. Nekem sajna nem túl jó az alapjaim, úgyhogy a számításokkal elég sokat szívok (mondjuk gondolom Neked a matek emelttel nem lenne gond vele :D).

Most szeretnéd beadni? Mert akkor durva menet lesz májusig, bármelyik tárgy is.

2016. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Fizetősön voltam, és igen jövőre tervezem, most valóban kicsit durva lenne :D

Köszi a válaszokat, szerintem a kémiát választom, ha az jobban kell, én is rákérdeztem máshol, és hát ha nem abból mennék, akkor 0 tudással valószínűleg gyorsan elvéreznék :D :)

2016. febr. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!