Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Magyarországon végzek...

Ha Magyarországon végzek gyógyszerészként ösztöndíjjal, akkor itt kell maradnom annyi évig, amennyi ideig a képzés tartott?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. 20 éven belül kell ledolgoznd a képzés idejét magyaországi munkahelyen vagy itt adózó vállakozóként. Szóval ha diploma után elmész külföldre az megteheted simán, csak ha nem akarsz visszafizetni, akkor 15 év múlva haza kell jönnöd dolgozni.
2016. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha azt csinálom, hogy külföldön dolgozom, de van egy vállalkozásom Magyarországon és adózok, akkor nem kell visszafizetnem?
2016. febr. 7. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nem elég pantalanul fogalmaztam (nem gondoltam hogy fontos neked ennyire a megfogalmazás)

A pontos megfogalmazás "magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenység" kell.

de szerintem ez mindgy, mert ha külfüldön van vállalkozásod és elég lenne az itteni adózást választanod, akkor elég rosszul járnál. Ugyanis itt akkora adóterhek vannak a vállalkozókon, hogy inkább a külföldi adózást választod, és a maradékból simán visszafizeted a képzésed árát és még marad is pénzed. Szóval ezzel ne foglalkozzál.

2016. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2016. febr. 7. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!