Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberei erőforrások, vagy...

Emberei erőforrások, vagy nemzetkőzi gazdálkodás szak?

Figyelt kérdés
Igaz, még csak 11-es vagyok, de már most elkezdtem gondolkozni a továbbtanuláson, ne hogy az utolsó pillanatra hagyjam. Inkább humán beállítottságú vagyok, viszont vannak olyan anyagok is amelyek érdekelnek/lefoglalnak. Ezt a két szakot néztem. Szerintem az államira nem lesz elég pontom, szóval csak az önköltséges jöhet szóba. Először is, melyik szakot miért ajánljátok? Mi az előnyei, hátrányai? Vidéken lakok, szóval kollégista lennék. Hol normálisak a tanárok? Szeretnék egy normális közösséget is magam körül tudni. Igazából minden érdekel, amit csak tudtok!:)
2016. febr. 7. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodás inkább. NG-vel el tudsz helyezkedni HR-es pozíciókban is, míg fordítva nem nagyon működik. Mindkét szak alapjában gazdasági, szóval azért van bennük matek meg számolás rendesen, de talán a HR kicsit humánabb, több az elméleti dolog benne. Viszont NG-vel jobb a fizu és az elhelyezkedési lehetőség. Ami hátrány NGn, hogy 2 nyelvvizsga kell a diplomához, szóval ha nem tanulsz középsuliban két nyelvet akkor ajánlatos egyetem első évében elkezdeni, mert emiatt szokták sokaknak bent fogni a diplomát. A 2. nyelvből a középszintű nyelvvizsgára nagyon az egyetem vége felé kezdenek készülni és így később szerzik meg a 2. nyelvvizsgát és addig nem kapják meg a diplomát hiába államvizsgáztak már le.


Ha önköltségesre mész vidéken többnyire alacsonyabb a tandíj és a lakhatás, mint Bp-n. Merre fele élsz, mennyire messze mennél koliba? Vagy Bp-re mennél inkább Egyetemet inkább ezek alapján lehetne javasolni. :)

2016. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!