Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a mechatronikai egyetem...

Milyen a mechatronikai egyetemi szak?

Figyelt kérdés
Mennyire kell oda matek, fizika, informatika? Mennyire könnyű/nehéz elvégezni? (Pl az óbudain vagy a bme-en)

2016. febr. 7. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Óbudain ezt a szakot nem ajánlom. Több ismerősöm van, aki oda jár, és nem szeretik. Egyébként mechatronikai mérnökökkel is dolgozom együtt, villamosmérnök szakos vagyok az Óbudain. Magát a mechatronika szakot is szidni szokták, pedig ők BME-n végeztek. Azt mondják mindig, hogy "csipegetnek" innen is, onnan is, és a végeredmény csak akkor jó szakember, ha saját magától szarrá hobbizta az agyát elektronikával meg gépészeti tervezéssel. Röviden tömören: Kell minden amit felsoroltál vastagon, és a végeredmény nem biztos hogy jó.


A villamosmérnök szakot viszont merem ajánlani, a két intézményből bármelyikben. A közhiedelemmel ellentétben az ÓE-n is minőségi képzés zajlik, főleg bizonyos szakirányokon, ahol - pl. minket - az a tanár tanít, aki BME-n MSc-seket, és a saját elmondása szerint szó szerint azt adja le nálunk az ÓE-n FPGA-ból BSc-n nekünk, amit a BME-n MSc-n. :)


Na sok sikert!

2016. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A villanosmérnöki szakhoz nekem nincs elég motivációm, plusz nem vagyok rossz matekból, de nem vagyok oda érte és, ha jól tudom, akkor a villamosmérnökin a legintenzívebb a matek...
2016. febr. 7. 21:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Inkább a programozás része érdekel (jelenleg nem tudok, de szívesen tanulnék) meg talán a gazdaság is picit, viszont leginkább az emberek és az emberek viselkedése meg ilyesmik... szívesen mennék pszichológiára, de nem fogok 6-7 évet tanulni plusz további képzéseken részt venni, anélkül pedig azt azt hallottam, hogy nem ér sokat a pszicho. diploma.

Szívem szerint kihagynám az egyetemet és inkább fizetnék valami jó kis c, c++, java prigramozás képzésért. Azzal úgyis mindig lenne munkám :D

2016. febr. 7. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát mechatronikán jóval kevesebb prog van mint villamosmérnök szakon. Téged félre tájékoztattak.

Vill.mérnök szakon pl. Kandón ahova én járok, van olyan szakirány ahol megtanulsz C/C++-ban script nyelven, hardvert programozni, 8- és 32- bites mikrovezérlőkkel foglalkoztunk, de FPGA-t is programoztunk hardver leíró nyelven... szóval király szak.

2016. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!