Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt és kémia emelt...

Biológia emelt és kémia emelt érettségivel merre mehetek tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most fogok érettségizni, és az orvosira készülök. Félek, hogy nem jutok be, mivel megemelhetik a pontszámokat, emellett nem vagyok elég biztos magamban, pedig annak kéne lennem, mert nem vagyok h*lye.

Azonban, ha mégsem vennének fel, osztályfőnököm szerint kell egy B-terv. Ezért a tanárira gondoltam, de rájöttem, hogy nekem nincs idegzetem 2-3 évig azt tanulni, amit egy alsós tanár, holott kémia és biológia szakos középsulis tanár lennék maximum. Ezért a kérdésem:


Tudnátok olyan szakokat mondani, ahol ez a két tantárgy kell, és érdekes, emellett a fizetés is elfogadható? (szeretem a biokémiát, a molekuláris biológiát, az embertant, az idegrendszert nagyon - állatok, növények annyira nem jönnek be, sem az ökológia)


Emellett... ha nem sikerül az orvosira, de én mást nem jelölök be, nyáron még pótfelvételizhetek például a tanárira, és el tudom azt kezdeni szeptemberben, vagy erre nincs lehetőség?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


19/F



2016. febr. 8. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni a SOTE többi szakját is. Szerintem tök érdekes a gyógytornász (igaz ott nincs túl sok fiú), optometria, mentőtiszt!!! is. Van néhány mérnök szak is azt hiszem, ahol elfogadják a biosz kémiát.. Vegyész/biomérnök?
2016. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gyógytornász nem is igazán szeretnék lenni, a mentő tiszt sajnos távol áll tőlem, a mérnöki szakokat ilyen formában nem ismerem, lehet, hogy érdekelne. Biomérnőkről nem tudom, hogy mivel foglalkozik pontosan.

Vegyésznek nem szeretnék menni, mert ott eldobnám a bioszt. :s

2016. febr. 8. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerészetire jelentkezek, szerintem még jobb is, mint az orvosi. Vagy ajánlom még a fogorvosit is, ez is hasonló, és jól lehet vele keresni.
2016. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnök is tök érdekes szerintem, vagy kertészmérnök talán, esetleg tájépítész... Bár nem tudom nekik mennyire van munkájuk...
2016. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
gyógyszerész pl
2016. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, a gyógyszerész menő, de szerintem unalmas... :)
2016. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
molekuláris bionika? Mondjuk ehhez infó is kell, nem is kevés. Biomérnök mit csinál? "Gyógyszeriparban antibiotikumokkal, hormonokkal, szteroidokkal kapcsolatos szerek előállítása, vakcinák, természetes hatóanyagok; szennyvíztisztítás, eleven iszap, vízminőség ellenőrzés, tárolók tervezése, kivitelezése; környezetre kevésbé káros műanyagok előállítása, a korábban forgalomban lévők, és az előállításuknak a modernizálása; élelmiszeriparban gyakorlatilag bármilyen területen, de ami jelentős: bor sör, mindenféle alkohol, sajtok...stb, ahol erjesztéses folyamatok kellenek (de mondom ezen kívül is igazából minden része... , élelmiszerek minőségének ellenőrzése, gyártásának felügyelete, modernizálása, élelmiszer technológia; biooldószerek előállítása, mindenféle enzimekkel kapcsolatos folyamatok, bioalapanyagok használatára áttervezése a különböző vegyipari üzemeknek, a technológiák környezetbarátabbá tételének kidolgozása, növényvédő/ rovarirtó / gombairtó...stb szerek; bioetanol, bioüzemanyag, biomassza felhasználás, mindenféle kutatóüzemek (egyetemeken, MTA-n, vagy egyéb kutatóintézetekben), mindenféle analitikai módszerek (bár ez inkább a vegyészek területe mélyebben, de azért itt is jelentős).... Most hirtelen ennyi, szerintem ebből már el lehet képzelni, hogy kb milyen irányban lehet elhelyezkedni, mi lesz a feladatod, ha ezt választod."
2016. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!