Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájépítész vagy építőmérnök?...

Tájépítész vagy építőmérnök? SÜRGŐS! (lent tovább)

Figyelt kérdés
A tájépítészről azt hallottam, hogy nem tud elhelyezkedni.. Pedig az nagyon tetszik, hogy félig növényekkel foglalkozik, félig meg műszaki tárgyai vannak. Fizikából, matekból (emelt), és infóból érettségizek... Az építőmérnök talán túl "kocka". Mit gondoltok? 18/l

2016. febr. 9. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A tájépítész valóban hulladék szak, de szerintem az építőmérnöki sem sokkal jobb, ha érdekel a mezőgazdasági dolog, akkor mezőgazdasági mérnöki, de amúgy ezekkel az érettségikkel informatikai szakok közül is válogatnék, ha érdekel az informatika, és szeretnél programozni, vagy villamosmérnöki.
2016. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem az informatika nem a kedvencem... Meg a villanykar amúgy is brutál állítólag :)
2016. febr. 9. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen az építészet felé hajlasz akkor építőmérnöki, bár kicsit szenvedős szerintem, de kinek mi.

Alternatív lehetőség esetleg a gazdaság és vidékfejlesztés lehet még, szintén vannak tervezési lehetőség és a mezőgazdaságtól sem maradsz távol, de ugyanakkor gazdasági irányultság is megvan. SZIE/BCE ajánlott. SZIE-nél erősebb szakmai mezőgazdasági beállítottság, BCE-n pedig erősebb gazdasági beállítottság.

2016. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy, ha Debrecen közelében laksz, akkor Debrecenben is elismert az agrárképzés, arra is jelentkezhetsz.
2016. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tájépítész jobb és főleg szebb szakma. A SZIE a legjobb ebben.
2016. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha tájépítész leszek, mennyire reális, hogy lesz munkám?
2016. febr. 11. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyik a "jobb/szebb" az elég objektív.

De az építőmérnökkel ha jó szakirányt választasz jóval hamarabb lesz munkád és több pénzed.

Ha a kocka alatt az érted, hogy nagyon tanulós, az igaz de nem halt bele még senki.

2016. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem azt értem alatta, hanem hogy egysíkú tárgyaim lesznek, csak matek fizika - ezzel szemben tájépítészen vannak növényes dolgok is.
2016. febr. 11. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, nagyon sokféle tárgy van. Matek van 3 db, Fizika meg 1.

A lényeg inkább a mechanika (statika, szilárdságtan, dinamika) és az erre épülő szerkezetes tárgyak pl.: fa és fém szerkezetek, vasbeton stb

2016. febr. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy meg én vizes szakirányon vagyok szóval van pl mezőgazd. víz haszonsítás, árvízvédelem, folyógazdálkodás stb

Ha a növények ennyire érdekelnek menjél inkább mezőgazdos mérnökire vagy agrárra.

2016. febr. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!