Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy építőmérnök?

Figyelt kérdés
Középiskolámban az utóbbinak az alapjait (statika stb.) tanultam, de a programtervező szak is érdekel és nem tudom hogy melyiket érné meg jobban választani jelentkezésnél. (Debreceni egyetem)

2016. febr. 6. 18:58
 1/5 lio77 ***** válasza:
100%

Csak ismerősök által tudom:


PTI: Kemény matek és persze infó is.Ha nem emelteztél matekból,és nem tanultál ,ég programozást akkor nehéz dolgod lesz,mert nyomatják rendesen.


Építőmérnök:Nos annyit tudok,hogy házi van rendesen:D


Egyébként tök más szak a kettő,mindkettőben(szerintem) el lehet helyezkedni,ha megfelelő tudással fogsz rendelkezni.Ezt neked kell eldöntened,és ne az alapján amit írtam:)

2016. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobban megéri a PTI. Kérdés: a tanulásban is megéri-e? Tudod-e nyomni a matekot? Cserébe nem kell a fizika, meg statika, meg anyagszerkezetek, meg ilyenek. Ha sokat tudsz, fogsz matekot gyakorolni, tanulni, akkor PTI.
2016. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát emelt matekot nem tanultam, gondolom az elég nagy hátrány pti-nél.
2016. febr. 6. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze jobb, ha tanultál volna, de nem sorsdöntő. Ettől még nyugodtan mehetsz, csak sokat kell majd gyakorolni előadások után. Esetleg vegyél egy emelt matekos tankönyvet a nyárra: Az analízis elemei. Ez elég lesz alapozónak, meg van hozzá gyakorlatok is. Ha gondolod, de nekivághatsz e nélkül is, ha fogod nyomni a matekot az egyetemen.
2016. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én építőmérnöknek tanultam, most infó tanárin vagyok, ami persze nem prog.inf, de van pár közös tárgyunk.

Építőn is nagyon kell az emelt matek, sőt, fizika még több, egy kis kémia is.

Infón meg ugye programozás van emelt matekkal. Én utóbbit ajánlanám, jobban el lehet vele helyezkedni.

2016. febr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!