Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE ( történelem, néprajz...

ELTE ( történelem, néprajz vagy valamilyen szláv nyelvinszak) vagy PPKE ( történelem, szociológia vagy régészet)?  

Figyelt kérdés

Az ELTE-ről mostanában mindenfélét hallani attól kezdve, hogy milyen sznob hely és hogy gyakoriak a szórások, nehezen teljesíthetőek a vizsgák. Én mindenképpen államilag támogatottra mennék és félek, hogy kiesek ha rossz jegyek csúsznak be emiatt. 

A Pázmány bölcsészkara meg ugye Piliscsabán van sajnos, és gondolom előfordul mikor reggel 8-kor van az eslő óra, szóval úgy hajnali 5 körül kéne kellnem és csak este tudnék nekiállni tanulni az utazások miatt. Meg ugye ez a kötelező holokauszt kicsit erős szerintem. Szociológiáról azt hallani, hogy link szak, pedig a tantárgyai érdekesek lennének...félek, hogy a Pázmányos diplomát alulértékelik a katolikus "jelző" miatt. 

Viszont azt mondják, hogy jó a közösség a tanárok is odafigyelnek a diákokra..stb. 



Szerintetek?



2016. febr. 10. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kötelező holokuaszt-előadás miatt problémázol előre, akkor mindegy. Egyébként is a felsoroltak közül csak a szláv nyelvszaknak volna értelme, a többivel alig találsz munkát.
2016. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az ELTE-ről mostanában mindenfélét hallani attól kezdve, hogy milyen sznob hely és hogy gyakoriak a szórások, nehezen teljesíthetőek a vizsgák. Én mindenképpen államilag támogatottra mennék és félek, hogy kiesek ha rossz jegyek csúsznak be emiatt."

Mégis kitől? Max azok, akik szrnak bele a tanulásba.


"Meg ugye ez a kötelező holokauszt kicsit erős szerintem"

Sajnos sok minden lesz, amit nem akarsz majd tanulni, de kötelező lesz.


"Szociológiáról azt hallani, hogy link szak"

Azért elég sokan elvégezték és nem rosszak az elhelyezkedési arányok.


Bocsánat, nem akartam undokoskodni, de szerintem nagyon nem tudod még, hogy mit akarsz. A szakok hasonlóak, de egyáltalán nem ugyanazok, és csak bonyolítod, hogy a két egyetemről különböző szakok érdekelnek.

Lehet tájékozódni, ki mit mond az adott egyetemről, de gyakorin eléggé szűrj, mert bármilyen szakról, felsőoktatási intézményről írnak, lehúzzák azt és elveszik az kedvedet.

2016. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az ELTE töriről tudok nyilatkozni, illetve a BTK-ról összességében.

Nem, nincsenek sznobok, összetévesztetted az ÁJK-val. Itt elég barátságos a környezet, negyon ritkán találkozni igazi bunkó emberekkel. Ne félj ettől.

Nehéznek valóban, nagyon nehéz, de csak akkor buksz ki, hogyha tényleg cseszel mindenre magasról.

Én nagyon szeretem ezt az iskolát.

Azonban, hogyha valami problémád van azzal, hogy be kell ülnöd 12-szer egy holokauszttal kapcsolatos előadásra, akkor ne menj történelem szakra

2016. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!