Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen melyiknek érdemesebb...

30 évesen melyiknek érdemesebb nekiállni kitanulni ha a jó fizetés az elsődleges?

Figyelt kérdés

És ha a Svédországba való kiköltözés a későbbi tervekben szerepel?


- Villamosmérnök

- Gépészmérnök

- Programozó


2016. febr. 11. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Programozo szerintem.
2016. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Amelyik érdekel. Informatika inkább ajánlott, ha villamosmérnöknek mész, akkor úgyis mikroprocesszorokat fogsz programozni C-ben, tehát majdnem ugyanott vagy. A gépészet meg egy megint más tészta, neked kell tudnod mi érdekel.
2016. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Olyan 35 éves lennék mire elkezdhetnék dolgozni.

Ez nem arról szól, hogy menj arra ami érdekel.

Olyanra akarok menni ahol nem tanácsolnak el a korom miatt.

Olyan ember véleménye érdekel elsősorban aki ezekben a kőrőkben mozog. Mert ezeket ha elkezdem az kemény és fáradtságos lesz és tudnom kell, hogy megéri e elkezdeni.

2016. febr. 11. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik érdekel. Ha csak a fizetést tartod szem előtt, akkor egyik sem, mert nem fogod tudni elvégezni.
2016. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Mindegyik jól fizet. Még azt sem mondanám, hogy a munkakörülmények nagyon különböznének, a gépészmérnökök többsége is egy irodában ül gép előtt, szóval tényleg a téma iránti érdeklődés alapján dönts.
2016. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem én és tudom ezeket.

És érdekel is a dolog én ezek miatt aggódom.



[link]


[link]

2016. febr. 11. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az ok a cikk szerint elsődlegesen az, hogy az egyre növekedő fizetési elvárásokkal a korosodó fejlesztők gyakorlatilag "kiárazzák" magukat a piacról, és annak ellenére, hogy esetleg valóban komoly tapasztalatot tudnak felmutatni, a cégek inkább a fiatal, jóval olcsóbb munkaerőt részesítik előnyben velük szemben."


Hát akkor ne árazd túl magadat. Amúgy én ezt szimplán felesleges nyafinak tartom. EU-s szinten több tízezer betöltetlen IT-s állás van és az előrejelzések szerint ez egyre csak nő. Nálunk a cégnél is vannak bőven 30-on felüli programozók és van egy csomó nyugdíjhoz közelítő kolléga is. Sok nyugdíjas programozó meg egyszerűen azért nincs, mert maga a szakma nem olyan öreg, a legeslegelső programozók generációja vonul lassan nyugdíjba.


Ez meg egy végképp hülye érv, hogy azért nem alkalmaznak 35 éven felüli programozókat, mert nem értenek a divatos új nyelvekhez... hát könyörgöm, aki tud programozni ténylegesen jól pár vagy akár csak egy nyelven is, az pár nap alatt át tud állni normális szinten egy másik nyelvre, nincsenek hatalmas különbségek... a Windows nagy része C és C++ nyelven lett írva, a C 1972-es nyelv, a C++ 1982-es...

Ha meg még azt is belevesszük, hogy egy rakat még mindig használatban lévő rendszert FORTRAN-ban írtak, ami 1957-es, akkor meg már végképp nem értem.


Amúgy annyiban reális a félelmed, hogy kb 35 leszel mire kezdeni fogsz és sehol sem szeretik az ilyen idős pályakezdőket, de szerintem ilyen hiányszakmánál lesz vele a legkisebb problémád.

2016. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg még annyit, hogy ha egy adott nyelv "ki is megy a divatból", akkor is valószínűleg addigra rengeteg, akár több száz milliós szoftvert írtak rajta, amik nem tudnak arról, hogy a nyelvük kiment a divatból és még vígan futkosnak ameddig van alattuk gép, na meg a megrendelőnek is rohadtul mindegy, hogy milyen nyelven van az írva, csak működjön és nem szívesen készíttetne azért egy újat, hogy népszerű nyelven legyen. Viszont a programot karban kell tartani, frissíteni kell, ahhoz meg ugye programozó kell. Példa: elvileg a Java is "kezd" nem olyan népszerű technológia lenni, több versenytárs is belépett, mégis kb. a legkeresettebb nyelv most az álláspiacon.
2016. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát belevághatok gond nélkül nem fognak diszkriminálni a korom miatt?
2016. febr. 11. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak annyira fognak, mint minden más szakmánál, ha 35 éves pályakezdőt látnak. Mert kétségtelen, hogy ez fura és nem hiszem, hogy plusz jelentene.
2016. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!